Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Wałbrzych: Oczyszczą park

Czwartek, 20 maja 2021, 13:21
Autor: red
Świebodzice/Wałbrzych: Oczyszczą park
Fot. UM Świebodzice
Przed Bramą Lwów odbyło się spotkanie z mediami, dotyczące II edycji akcji społecznej SprzątnijMy Park Książański, która ma celu zgromadzenie jak największej liczby chętnych do pomocy w oczyszczeniu lasu, polan i potoków, ze wszystkich możliwych odpadów i dzikich wysypisk, które zalegają na terenie parku (część centralna i lubiechowska), w okolicach Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy.

Akcja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, a patronat nad nią objęli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. W wydarzeniu biorą udział i wspierają je różne instytucje m.in.: Lasy Państwowe, Dolnośląskie Parki Krajobrazowe, Straż Pożarna, GOPR, Zamek Książ, Stado Ogierów Książ, Wody Polskie, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych i inni.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrzae Tobiasz Wysoczański, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Paweł Siodłak Prezes Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych oraz przedstawiciel firmy Mando.
Na zaproszenie stowarzyszenia Czysty Wałbrzych wzięliśmy udział w pierwszej edycji akcji SprzątnijMy Park Książański w zeszłym roku i oczywiście zgodnie z zapowiedzią włączamy się w jej drugą edycję.

Ksiażański Park Krajobrazowy otaczający Świebodzice to jedno z ulubionych miejsc spacerowych Mieszkańców, dlatego nie wyobrażam sobie, że naszego miasta mogłoby zabraknąć podczas tej akcji. Wszystkim nam zależy na czystym i estetycznym otoczeniu. Wiemy również, jak ważna jest edukacja proekologiczna. Akcje takie jak SprzątnijMy Park Ksiażański daje nam wszystkim możliwość bezpośredniego zadbania o naszą okolicę. – powiedział Burmistrz Miasta Paweł Ozga.

Akcja SprzatnijMy Park Książański odbędzie się 22 maja. Spotykamy się o godzinie 14.00 na parkingu naprzeciw Stada Ogierów Książ, gdzie zaplanowane jest miejsce organizacyjne i darmowy parking dla uczestników i partnerów akcji. Chętnych do uczestnictwa mieszkańców Świebodzic dowiozą busy jednego z partnerów akcji. Będą one oczekiwały na wolontariuszy i odjadą o godz. 13.50 z parkingu Biedronki w Świebodzicach. Akcja rozpocznie się od omówienia spraw organizacyjnych, regulaminu, zasad epidemicznych i podziału na grupy. Będzie także możliwość napełnienia własnych pojemników wodą (bidonów, butelek) zapewnioną przez wałbrzyski WPWiK Sp. z o.o. Bardzo prosimy o niekupowanie wody w plastikowych opakowaniach (a wykorzystanie bidonów lub pustych butelek). Każdy uczestnik zostanie wyposażony w rękawice i worki (także do pobrania w trakcie sprzątania od opiekuna grupy).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group