Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 466
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od 1 stycznia trzy w jednym

Wiadomości: Świdnica
Środa, 23 grudnia 2009, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: UM, opr. MaS
Zdjęcie z dyktanda, które odbyło się w Domu Dziennego Pobytu w październiku
Fot. archiwum
W nowym roku połączą się: dotychczasowy Referat Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego, Dom Dziennego Pobytu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Integracja jednostek zajmujących się pomocą społeczną ułatwi sprawną i kompleksową obsługę mieszkańców.

- Połączenie Domu Dziennego Pobytu, Referatu Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej to trzeci etap reformy systemu pomocy społecznej, który przeprowadzamy od lat. Rozpoczęło go przeniesienie MOPS do nowego obiektu i rozszerzenie czasu i zakresu działalności przez pracowników socjalnych. Drugim elementem jest połączenie bazy informatycznej w celu pełnej wiedzy na temat osób, którym udzielane są świadczenia. Trzecim etapem jest połączenie działań naszych jednostek – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy, który pełni nadzór nad opieką społeczną. – To połączenie oznacza dla mieszkańców jeszcze lepszą obsługę. Nie powoduje utrudnień, ponieważ jednostki znajdują się tam, gdzie dotychczas działały. Dzięki połączeniu nasza jednostka będzie mogła jeszcze skuteczniej eliminować z systemu pomocy osoby, którym się ona nie należy. Zmniejszą się również koszty działalności.

Dyrektorem MOPS została dotychczasowa kierownik DDP Violetta Kalin, natomiast dziełem świadczeń rodzinnych kierować będzie dotychczasowy kierownik referatu Zenon Wojak. Zmiany nie spowodują utrudnień, jednostki pozostają w dotychczasowych siedzibach (sprawy związane ze świadczeniami rodzinnymi będzie można nadal załatwić w przy ul. Armii Krajowej 49 w budynku Urzędu Miejskiego).

Rada Miejska podjęła uchwałę o połączeniu MOPS i DDP we wrześniu tego roku, natomiast o włączeniu referatu w struktury MOPS mówi zarządzanie prezydenta miasta z listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group