Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1238
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odbiór chodnika

Piątek, 27 listopada 2020, 15:21
Autor: red
Świebodzice: Odbiór chodnika
Fot. UM Świebodzice
25 listopada, odbył się odbiór prac związanych z remontem nawierzchni chodnika na ul. Wolności w Świebodzicach.

W odbiorze uczestniczyli: burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański, wykonawca Dariusz Stańczyk, prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Grzegorz Cabanek, pracownik ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Maria Potocka oraz pracownicy wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej.

Zakres prac obejmował wymianę nawierzchni chodnika o długości 723 m od skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Spokojną do skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Strzegomską. Poprawiono także krawężniki, wyremontowano istniejące zjazdy i ustawiono nowe ławki. Przy okazji prowadzonego remontu chodnika przy ul. Wolności zostały wymienione na nowe dwie wiaty przystankowe. Podczas odbioru burmistrz miasta skierował podziękowania do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz do Dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszka Locha, a także do pozostałych osób zaangażowanych w remont. Ponadto burmistrz miasta podkreślał, jak ważny dla mieszkańców jest nowy chodnik, który nie był remontowany przez blisko 40 lat. Od dzisiaj zdecydowanie poprawił się wygląd estetyczny ulicy Wolności, a także zwiększyło się bezpieczeństwo w przemieszczaniu się pieszych.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 695 980,00 zł z czego 500 000,00 zostało dofinansowane z dotacji celowej Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group