Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Odbiór śmieci bez zmian

Czwartek, 17 lipca 2014, 14:44
Aktualizacja: 14:45
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Odbiór śmieci bez zmian
Fot. UG Dobromierz
Już od ponad roku w gminie Dobromierz obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2014 r. do 31 grudnia 2015 r. odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w dalszym ciągu odbierać będzie Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe ,,COM–D” z Jawora.

Również opłaty miesięczne nie ulegną zmianie i wynosić będą 9,50 zł za odpady selektywne i 16,00 zł za nieselektywne od jednego mieszkańca. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać do 15 dnia każdego miesiąca, następującego po miesiącu, którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty w kasie Urzędu Gminy Dobromierz lub przelewem na rachunek bankowy gminy Dobromierz.

Obecnie do właścicieli nieruchomości dostarczane są informacje przypominające o płatności na II półrocze 2014 r. wraz z zadeklarowaną wysokością opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla danej nieruchomości.

Przypominamy jednocześnie, że gminny system gospodarowania odpadami komunalnymi nie obejmuje nieruchomości niezamieszkałych, na terenie których powstają odpady komunalne. Firmy, sklepy, ośrodki zdrowia, szkoły itp. we własnym zakresie powinny podpisać umowę na odbiór odpadów komunalnych z przedsiębiorcą, który wpisany jest do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzonego przez gminę Dobromierz.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group