Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odbudują altanę

Piątek, 9 lipca 2021, 13:17
Autor: red
Świdnica: Odbudują altanę
Fot. UM Świdnica
Ogłoszono drugi przetarg na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym w Świdnicy.

Miasto Świdnica ponownie ogłasza przetarg, który wyłonić ma przyszłego wykonawcę, który zajmie się odbudową zabytkowej altany stanowiącej centralny punkt Parku Młodzieżowego oraz dwóch fontann w jej okolicy. Na realizację zadania magistrat zamierza przeznaczyć 2,2 mln zł.

Pierwszy ogłoszony przez Miasto Świdnica przetarg został unieważniony ze względu na przekroczenie kwoty zarezerwowanej na realizację inwestycji przez oferentów. W sumie dwie firmy zgłosiły chęć realizacji tego zadania. Pierwszą był Zakład Ogólnobudowlany REMECO, który zaproponował wykonanie prac za ponad 3 mln 13 tys. zł, drugą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Stańczyk”, które gotowe było zająć się odbudową za ponad 4 mln 960 tys. zł.

- Nie zniechęcamy się pierwszym nieudanym przetargiem i od razu ogłaszamy kolejny z nadzieją, że tym razem uda nam się wyłonić solidnego wykonawcę tej oczekiwanej przez świdniczan inwestycji. To zadanie dopełni zakres prac obecnie prowadzonych w Parku Młodzieżowym, a odbudowana altana wraz z fontannami tylko wzbogaci park po jego renowacji. Ze względu na duże wahania cen materiałów na rynku budowlanym nie wykluczam możliwości dofinansowania tego zadania o dodatkowe środki – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Projekt przewiduje odbudowę tarasu widokowego wraz z altaną, fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu, a także przebudową fontanny wolnostojącej. Przewidziano również montaż oświetlenia, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a”, które uzyskało wszelkie niezbędne zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Świdnicy pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ponad 8 milionów złotych na przebudowę Teatru Miejskiego, odbudowę tarasu widokowego w Parku Młodzieżowym oraz rewitalizację zabytkowej części bloku śródrynkowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group