Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1397
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odchodzi na emeryturę

Poniedziałek, 4 lipca 2022, 9:39
Aktualizacja: 10:40
Autor: red
Świdnica: Odchodzi na emeryturę
Fot. UM Świdnica
Jan Czałkiewicz, pełniący obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy odchodzi na emeryturę. W piątek, 1 lipca odebrał z rąk prezydent miasta, Beaty Moskal–Słaniewskiej podziękowania za lata pracy na obiektach OSIR.

Jan Czałkiewicz swoją przygodę ze sportem rozpoczął od koszykówki. Brał czynny udział w rozgrywkach jako junior i senior odnosząc pierwsze sukcesy pod wodzą takich trenerów jak: Henryk Zając, Ryszard Paluszek, Jerzy Lepak. W latach 1984-1992 pełnił funkcję kierownika drużyny siatkówki kobiet w Miejskim Klubie Sportowym „Polonia" Świdnica. Wraz z Andrzejem Ząbkiem kontynuowali siatkarskie tradycje rozpoczęte przez Tadeusza Ząbka. Nadzorował sportowy rozwój zawodniczek. Przyczynił się do wyszkolenia wielu utalentowanych siatkarek m.in.: Sylwii Wychowanek, Iwony i Katarzyny Lepak, Doroty i Anny Świeniewicz, Anny i Bogumiły Barańskich, Magdaleny Sadowskiej. Jan Czałkiewicz organizował w Świdnicy turnieje sportowe o randze ogólnopolskiej juniorek i kadetek, które walczyły o najwyższe lokaty.

Od 1995 r. do 2003 był kierownikiem Działu Obiektów Sportowych w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie w sposób znaczący przyczynił się do organizacji wielu imprez sportowych. W pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie, imponując trafnymi decyzjami. Swoich współpracowników potrafił zaangażować w pracę i inicjował wiele nowych przedsięwzięć. W 1995 r. został wyróżniony brązowym medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Od 2019 roku pełnił obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy, z którym związany był zawodowo od 39 lat, 4 miesięcy i 9 dni.

- Mało jest osób tak zaangażowanych w świdnicki sport jak Jan Czałkiewicz. Znamy się od ponad 3 dekad i wiem, że jego życie to dwa światy – rodzina i sport. Był jedną z pierwszych osób, która propagowała sport w telewizji Tele-Raj. Jego praca w OSIR jest nie do przecenienia. Zaangażowany, zawsze oddany, ze szczególną uwagą dbał o stan obiektów sportowych. Dziś odchodzi na zasłużoną emeryturę, ale mam nadzieję, że nie rozstaje się z nami ostatecznie i jego pasja oraz dobra energia będzie nam służyć – mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group