Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Świebodzicach i okolicach

Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 11:12
Aktualizacja: 15:13
Autor: red
Świebodzice: Oddaj głos na lokalną inicjatywę w Świebodzicach i okolicach
Fot. organizatorzy
Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie „Obywatelskie Świebodzice”, Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Tenisowy Szczawno–Zdrój.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.
- Pomysłowość uczestników programu „Decydujesz, pomagamy” z każdą edycją coraz bardziej nas zaskakuje. Zgłaszane projekty mają realny wpływ na najbliższe otoczenie mieszkańców, dlatego klientów Tesco gorąco zachęcam do głosowania, a organizacje do promowania swojego przedsięwzięcia. Wierzymy, że działania prowadzone przez Tesco mogą zmienić świat wokół nas na lepszy. – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 21 stycznia klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Wałbrzychu i okolicach rywalizują ze sobą:

Stowarzyszenie „Obywatelskie Świebodzice”

Projekt polega na założeniu i uprawie ogródków warzywno–ozdobnych na terenie świebodzickich szkół. Pozwolą one przenieść część zajęć dydaktyczno-wychowawczych na łono przyrody, umożliwią zdobycie nowych umiejętności. Pokażą młodym ludziom nową, ciekawą formę spędzania wolnego czasu promując aktywny i zdrowy tryb życia. W przedsięwzięciu wezmą również udział seniorzy, którzy razem z młodzieżą będą dbali o ogrody. Dzięki temu powstanie nowa więź międzypokoleniowa.

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Projekt kierowany jest do dzieci i ich rodzin z terenu Wałbrzycha. Wielozmysłowe poznawanie świata połączone z praktycznym działaniem przynosi najlepsze efekty rozwojowe i edukacyjne. Dzieci z różnych środowisk, o różnym stopniu funkcjonowania w czasie wspólnej zabawy mogą wymieniać doświadczenia, uczyć się wzajemnie nowych umiejętności, tolerancji, akceptacji. Innowacyjne, aktywne i praktyczne spędzanie czasu wolnego na powietrzu przyniesie wymierne i trwałe korzyści emocjonalne i społeczne.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój

Projekt ma na celu pokazanie, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest szalenie kreatywną, integrującą i budzącą aktywność społeczną formą spędzania czasu wolnego, a organizacja wspaniałych zabaw nie wymaga posiadania wyspecjalizowanych gadżetów i rekwizytów. Głównym bohaterem działań jest stary mur, wokół którego zostanie zbudowana historia, aby na nowo nadać mu użyteczność w przestrzeni publicznej, przywracając tradycję organizowania gier podwórkowych.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Świebodzice, Wałbrzych, Szczawno Zdrój.

Gesty o wielkim znaczeniu

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i stara się wesprzeć mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group