Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1222
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Oddał osocze

Poniedziałek, 23 listopada 2020, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
Strzegom: Oddał osocze
Fot. KPP Świdnica
„Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie innym”– na ten apel bez wahania odpowiedział st. sierż. Łukasz Machnik, który jest ozdrowieńcem po przebytym zakażeniu wirusem SARS–CoV–2. Łukasz jako pierwszy z funkcjonariuszy świdnickiej komendy stawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i oddał osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

St. sierż Łukasz Machnik, na co dzień pracujący w Zespole Prewencji- Komisariatu Policji w Strzegomiu, odpowiedział na apel i 20 listopada 2020 roku pojawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Łukasz jest też honorowym dawcą krwi, więc i w tym przypadku nie mogło być inaczej.

Policjant który jest ozdrowieńcem po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, bez wahania postanowił pomóc osobom, którzy nadal walczą z tą chorobą. Zgłosił się do placówki i oddał osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomagają leczenie chorych z objawami zakażenia zagrażającymi życiu. Po przetoczeniu przeciwciała mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta.

St. sierż. Łukasz Machnik jest pierwszym z świdnickich policjantów, który oddał osocze, ale na pewno nie ostatnim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group