Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Oddali krew

Środa, 16 lutego 2022, 14:22
Autor: red
Żarów: Oddali krew
Fot. UM Żarów
Ponad 15 litrów krwi zebrano podczas pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa, zorganizowanej przez żarowski klub Honorowych Dawców Krwi oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Żarowianie po raz kolejny podzielili się tym cennym darem, a w walentynkowej zbiórce wzięło udział 34 krwiodawców.

- Honorowe krwiodawstwo jest niezwykle piękną i szlachetną ideą. To wyraz bezinteresownej pomocy, a także nadzieja dla ludzi potrzebujących i chorych. To nieocenione wsparcie dla wszystkich, którzy walczą o zdrowie. Dlatego dar od naszych krwiodawców jest bezcenny w każdym znaczeniu – medycznym, społecznym i ludzkim – mówił Czesław Giemza prezes klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

W minionym roku żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi zorganizował 6 zbiórek, podczas których uzbierano prawie 100 litrów krwi. Tym bezcennym darem dzielili się nie tylko aktywni krwiodawcy, ale również mieszkańcy, którzy po raz pierwszy wzięli udział w takiej akcji.

- Warto oddawać krew, w ten sposób możemy uratować życie drugiemu człowiekowi. Krew oddaję już 36 lat, a łącznie oddałem ponad 80 litrów tego życiodajnego płynu. Zachęcam naszych mieszkańców do udziału w takich akcjach, to nic nie boli, a znaczy naprawdę wiele – mówił Robert Bąkowski mieszkaniec Żarowa.

Kolejna okazja, aby znów zrobić dobry uczynek już na wiosnę. Krew będzie można oddawać w kwietniu. Już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w następnej akcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group