Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Odebrali certyfikaty

Środa, 10 lipca 2013, 16:59
Aktualizacja: 17:00
Autor: red.
Żarów: Odebrali certyfikaty
Fot. UM Żarów
Cieszyły się dużym zainteresowaniem, rozwijały kreatywność i uczyły szacunku do drugiego człowieka oraz zwierząt poprzez zabawę i przygodę. W takim klimacie uczniowie z powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa" zdobywali wiedzę podczas zajęć lekcyjnych. Na podobnych zasadach i z równie wielkim zaangażowaniem uczniowie żarowskiej podstawówki uczestniczyli w zajęciach projektu "Akademia Rozwoju", który realizowany był tam od 1 października 2011 roku.

We wtorkowe popołudnie, 25 czerwca odebrali końcowe certyfikaty potwierdzające ich udział w unijnym projekcie. - Leo English i Leo Maniak, czyli nowe metody nauczania języka angielskiego i języka polskiego, poszukiwanie i wdrażanie nowych metod badawczych z przyrody, praktyczne i innowacyjne wykorzystanie narzędzi matematycznych, zastosowanie technologii komputerowej w życiu codziennym, zajęcia sportowe i z ekspresji kulturalnej, dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki oraz zajęcia specjalistyczne z logoterapii i socjoterapii to wszystkie formy kształcenia, z których korzystało 254 uczniów naszej placówki. Zdobyli nie tylko nowe doświadczenia, ale przede wszystkim stali się bardziej kreatywni i otwarci na nowe przygody - wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Urszula Rurarz.

Unijny projekt, który prowadziła świdnicka Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała przewidywał same innowacyjne lekcje. - W zeszłym roku chodziłam na zajęcia teatralne i przyrodnicze z Akademii Rozwoju. Dzięki tym zajęciom dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy na temat przyrody i otaczającego nas świata. Zajęcia teatralne rozwinęły moją wyobraźnię i kreatywność - tłumaczy Paulina Zajko-Ignatowicz, uczennica szóstej klasy w żarowskiej podstawówce.

Dzięki unijnemu projektowi, którego całkowity koszt wynosił 203 954 00 złotych żarowska szkoła wzbogaciła się również w nowe materiały i pomocy dydaktyczne. Najważniejszy jednak był ich końcowy efekt. A ten z pewnością przyniesie rezultaty w kolejnym szkolnym etapie. - Uczniowie nie tylko mają większą motywację do nauki. Od teraz potrafią planować własne działania i są bardziej odważniejsi. Mam nadzieję, że zdobytą wiedzę będą potrafili umiejętnie wykorzystywać - dodaje dyrektor Urszula Rurarz.

Jaką zdobyli wiedzę? Czego nowego się nauczyli? I czy będą mogli w niedalekiej przyszłości powrócić do tego, co dla nich nie jest już nowe? O wszystkich sądach i opiniach najmłodszych można przeczytać w specjalnym wydaniu szkolnej gazetki "Szkolne Wieści".

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group