Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1066
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odebrali karmę

Czwartek, 20 października 2022, 17:38
Autor: red
Świebodzice: Odebrali karmę
Fot. UM Świebodzice
Mieszkańcy Świebodzic to ludzie pełni empatii i chęci pomocy, również potrzebującym czworonogom. Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie dla opiekunów kotów wolno żyjących połączone z wydawaniem karmy zakupionej przez gminę.

W wydarzeniu udział wzięli również zaproszeni Goście: Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy Adrianna Kaszuba, Lekarz weterynarii Joanna Lisowska-Michalewicz. Organizatorem akcji był Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego.

Uczestnicy spotkania mogli m.in. obejrzeć ciekawą prezentację dotyczącą profilaktyki chorób występujących u kotów, dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o zwierzęta oraz kiedy i czy należy je odławiać z ich naturalnego środowiska.

W imieniu Burmistrza Miasta Pawła Ozgi głos zabrała Sekretarz Sabina Cebula, która podziękowała wszystkim za liczne przybycie, pogratulowała pięknej postawy wobec czworonogów, które potrzebują ludzkiej pomoc, szczególnie w obliczu zbliżającej się zimy. Następnie wręczyła opiekunom z najdłuższym stażem słodkie upominki. Na uczestników spotkania czekała również loteria, w której do wygrania było 5 budek dla kotów. Na koniec wszyscy opiekunowie zostali zaproszeni do odbioru karmy dla kotów zakupionej przez Gminę Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group