Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1362
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odebrali prace

Czwartek, 9 grudnia 2021, 11:29
Autor: red
Świebodzice: Odebrali prace
Fot. UM Świebodzice
W środę, 8 grudnia odbył się odbiór techniczny prac w Parku Sportowym na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach.

Wzięli w nim udział: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Przedstawiciele Konsorcjum Firm Dariusz Stańczyk Sta-Dar, Grzegorz Szmidla Ogrody, Inspektor Aneta Śmieszny, pracownicy Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego, Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o, Jarosław Pizuński i Kierownik Dominik Śmieszek-Świętalski.

Park został utworzony w ramach unijnego projektu pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców". Na terenie o powierzchni ponad 2 ha stworzono alejki o nawierzchni mineralnej, ścieżki z kostki betonowej, bitumiczny tor dla rolkarzy, boisko wielofunkcyjne (do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki) z centralnie położonym kortem do tenisa ziemnego oraz wykonano adaptację istniejącego placu do Street Workout. Ogromną atrakcją szczególnie dla najmłodszych będzie w okresie wiosennym i letnim wodny park zabaw z podświetlaną kolorowo fontanną.

Park oświetla 27 nowoczesnych słupów oświetleniowych typu LED. Na obiekcie nasadzono drzewa i krzewy o charakterze parkowym: 200 drzew, ponad 1300 krzewów i prawie 1300 sztuk bylin, traw ozdobnych, roślin bagiennych.

W kilku miejscach parku wykonano ogrody deszczowe stanowiące element krajobrazu parku, mają one za zadanie retencjonowanie wody deszczowej, która będzie wykorzystywana przez roślinność, wpływając na poprawę mikroklimatu.

Łączny koszt zadania to 3,8 mln zł, dofinansowanie na realizację pozyskane przez gminę to 1,5 mln zł.

Mieszkańcy będą mogli docenić wszystkie zalety Parku Sportowego wiosną, kiedy uruchomione zostaną atrakcje, a wykonane nasadzenia zaczną kwitnąć.

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16 Oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu. Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group