Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odkupili kwiaty

Czwartek, 5 listopada 2020, 9:23
Aktualizacja: 9:23
Autor: red
Świdnica: Odkupili kwiaty
Fot. UM Świdnica
Miasto wsparło handlarzy kwiatów.

Po decyzji Premiera RP o zamknięciu cmentarzy na trzy dni, do poniedziałku 2 listopada Miasto Świdnica wsparło handlarzy zniczy i kwiatów. Do piątku, 6 listopada mogą oni bez żadnych opłat sprzedawać swoje produkty w dwóch specjalnie wyznaczonych punktach w mieście. Ponadto miasto symbolicznie odkupiło część kwiatów od świdnickich producentów. Zdobią one ronda i miejsca pamięci w Świdnicy.

Nagła decyzja Premiera RP o zamknięciu cmentarzy na trzy dni, do poniedziałku 2 listopada w ramach wprowadzania kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, zaskoczyła wielu sprzedawców kwiatów i zniczy, handlujących m.in. przed cmentarzami. Z pomocą ruszyli mieszkańcy wielu polskich miast, w tym Świdnicy. Kupując kwiaty i ustawiając je w domach czy miejscach publicznych pomagaliśmy firmom handlowym i producentom. 60 sztuk donic z chryzantemami zakupił również świdnicki magistrat. Kwiaty zdobią miejsca pamięci w mieście. Ustawiono je m.in. przy: pomniku Jana Pawła II, Pomniku Zwycięstwa, na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej w okolicach kaplicy i trzech krzyży oraz rondach: Ireny Sendlerowej, 100-lecia Niepodległości Polski, Abrahama i Andrzeja Wajdy.

Ponadto sprzedawcom, którym zostały wyprodukowane na Święto Zmarłych kwiaty, udostępniono od poniedziałku miejsca, w których mogli nimi handlować. Miasto nie pobrało żadnych opłat z tego tytułu. Bezpłatne miejsca to ul. Mieszka (przy targu) oraz pl. Grunwaldzki (przy hali targowej). Te stragany, które zostały wcześniej opłacone, nadal można wykorzystać do handlu, a dotyczy to m.in. miejsc przy cmentarzach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group