Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odlotowa zabawa

Wtorek, 5 września 2023, 15:36
Autor: red
Świebodzice: Odlotowa zabawa
Fot. UM Świebodzice
XI edycja Pikniku Lotniczego w Świebodzicach należy do bardzo udanych, dopisała publiczność, atrakcje lotnicze oraz strefa na płycie lotniska, a co ważne warunki atmosferyczne.

Organizatorem imprezy promującej miasto w kraju oraz poza jego granicami było Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Miasto Świebodzice. Rozmowy z uczestnikami Pikniku jasno wskazują, że to jedna z najbardziej ulubionych imprez miejskich.

Przez dwa dni, tj. 2-3 września odbywały się loty pasażerskie, w sobotę szczególną uwagę skupiły zawody spadochronowe o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi.

Do Świebodzic przyleciały też 3 samoloty Wilga w ramach Jubileuszu 60-lecia Wilgi. W powietrze unosiły się także szybowce. Strefa naziemna również przyciągała uwagę uczestników. Z myślą o najmłodszych została ustawiona duża strefa zabaw m.in: kule wodne, trampoliny, zamki dmuchane, bramki. Przez dwa dni dzieci były także zabawiane przez Szczep Harcerski IMAGO. Przyjechało do nas Muzeum z Oleśnicy, prezentując fotel katapultowy, były quady, pokazy broni, świetny pokaz robiło 10 radiowozów amerykańskich.

Piknik Lotniczy otworzył Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który powitał serdecznie wszystkich uczestników oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach na czele z Prezesem Dariuszem Błaszczykiem, a także partnerów, którym przekazał serdeczne podziękowania: Jolantę Suławę Prezes Firmy DZT Service, Mariusza Anniuka Ameoli, firmę Termet S.A, której Prezesem jest Ryszard Satyła, Adama Pofelskiego - sklep obuwniczy, przedstawicieli firmy Canal + Oddział 5 w Świebodzicach, firmę Gromcar, której właścicielem jest Dariusz Gromala. Firmy te wsparły działalność Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach. Burmistrz Miasta Paweł Ozga serdecznie podziękował także Towarzystwu Lotniczemu za wkład pracy włożony w przygotowanie Pikniku Lotniczego, podziękowania wraz z okolicznościowym pucharem przekazał na ręce Prezesa Towarzystwa Lotniczego Dariusza Błaszczyka. W pierwszym dniu na Pikniku Lotniczym był obecny także Sekretarz Stanu Wiceminister ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska, który także powitał uczestników Pikniku oraz przekazał serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta oraz Prezesowi Towarzystwa Lotniczego za zorganizowanie imprezy promującej awiację. Atrakcje lotnicze podziwiali także m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula oraz Radni Rady Miejskiej: Jan Klepiec, Janusz Kościukiewicz, Adam Pofelski oraz były Prezes TLS pilot Grzegorz Glegoła.

Warto podkreślić, że podczas Pikniku Lotniczego odbywała się akcja charytatywna dla Agatki Salamon, otrzymaliśmy informację od Pani Agaty Pluty koordynującej zbiórkę w Świebodzicach, że udało się uzbierać 8570,27 zł. Dziewczyny zaplatały warkoczyki, sprzedawały pyszne, domowe ciasta, malowały buzie i rozdawały uśmiechy. Obok ustawione było także stanowisko promocyjne Gminy Świebodzice, na którym rozdawane były mapy. Każdy mógł się posilić pysznym jedzeniem, które serwowała „Pełna Micha”, także nasz partner. Imprezę prowadził konferansjer Norbert, który komentował na bieżąco wszystko to co dzieje się zarówno w przestrzeni powietrznej jak i na płycie lotniska. Wśród osób, które zakupiły bilet parkingowy losowane były nagrody w postaci przelotu samolotem.

Obserwując ruch na lotnisku widać, że impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, spotkaliśmy gości m.in.: z Poznania, Warszawy, Katowic, Wrocławia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Świdnicy, Oleśnicy, Strzegomia, a nawet z Czech.

Piknik Lotniczy został dofinasowany na dwa zadania z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert, który ogłosił Burmistrz Miasta Paweł Ozga.

Dziękujemy Towarzystwu Lotniczemu w Świebodzicach za organizację Pikniku, doceniamy zaangażowanie całego zespołu Towarzystwa. Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group