Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odlotowe wydarzenie

Czwartek, 9 czerwca 2022, 13:03
Autor: red
Świebodzice: Odlotowe wydarzenie
Fot. Piotr Strzelecki
Świebodzickie organizacje pozarządowe podejmują wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców, co bardzo ważne współpracują ze sobą, a finalnie z tej współpracy wychodzą fantastyczne wydarzenia.

Takie dokładnie miało miejsce w dniu 6 czerwca (poniedziałek) na Gminnym Lotnisku. Właśnie z niego na lotnisko w Szymanowie poleciała poczta lotnicza (okolicznościowa korespondencja) zorganizowana przez Polski Związek Filatelistów Koło w Świebodzicach oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach. Korespondencję w zaplombowanym worku doręczyła Pani Renata Głód Kierownik Poczty w Świebodzicach osobie upoważnionej do przewozu przesyłek. Tuż przed 11:00 z rąk pilota Grzegorza Glegoły pocztę odebrał Pan Tadeusz Kudła w obecności Pani Joanna Rupnickiej Regionalnego Koordynatora ds. Filatelistyki we Wrocławiu Poczty Polskiej. Na miejscu obecny był także: Pan Paweł Dziurzyński Przewodniczący Związku Filatelistów, Pan Tadeusz Gawlicki, Jerzy Gibek - filateliści. Przypomnijmy, że w dniu 3 czerwca (piątek) w Miejskim Domu Kultury zostało uruchomione stoisko pocztowe, w którym przyjmowana była korespondencja do przewozu Pocztą Samolotową. Wydarzenie to było częścią obchodów okolicznościowego wernisażu filatelistycznego organizowanego przez aktyw Koła Nr 1 Polskiego Związku Filatelistów w Świebodzicach im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki. O tej części wydarzenia dowiecie się Państwo w odrębnym komunikacie.

Kolejna poczta lotnicza zorganizowana zostanie podczas Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w naszym mieście w ostatni weekend sierpnia, tym razem poczta poleci na lotnisko do Oleśnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group