Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odlotowy marzec w Świdnicy i Trutnovie

Piątek, 1 marca 2019, 9:55
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Świdnica: Odlotowy marzec w Świdnicy i Trutnovie
Fot. UM Świdnica
Kończy się realizacja polsko–czeskiego mikroprojektu „Odlotowe miasta – Świdnica i Trutnov”. Jego zwieńczeniem będzie montaż i ekspozycja repliki samolotu Fokker, wystawa poświęcona historii „Czerwonego Barona” i Igo Etricha oraz wizyta dziennikarzy i blogerów turystycznych z Polski i Czech.

Czerwony Fokker Dr1ustawiony zostanie w Parku Sikorskiego. Samolot będzie ciekawostką i atrakcją, przy której wielu turystów z pewnością chętnie zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie – zostanie wyeksponowany on w miejscu, które jest łatwo dostępne i bezpieczne. Od poniedziałku, 18 marca, na wieży ratuszowej będzie można również obejrzeć wystawę i dowiedzieć się m.in. o tym, jak legenda lotnika, wywodzącego się ze Świdnicy, wykorzystywana jest we współczesnej popkulturze i marketingu, a także poznać historię Igo Etricha – który jest tematem wiodącym działań projektowych naszego partnera w Trutnovie. Tego samego dnia do Świdnicy przyjadą także dziennikarze i blogerzy turystyczni oraz przewodnicy i piloci wycieczek z Polski i Czech, którym zostanie zaprezentowana trasa turystyczna, będąca również elementem projektu. Dzień później study tour odbędzie się również w Trutnowie. Będzie to okazja do obejrzenia placu zabaw w formie samolotu Tauber, konstruowanego przez Igo Etricha i zwiedzenia starej części Trutnova, jaka istniała za jego życia.

W Informacji Turystycznej będzie dostępny w sprzedaży okolicznościowy znaczek turystyczny z wizerunkiem samolotu Czerwonego Barona i jego rodzinną willą w Świdnicy.

- Na początku kwietnia zapraszamy Państwa także na spacer po Świdnicy - „Śladami Czerwonego Barona”. Dzięki aplikacji mobilnej będzie można poznać wszystkie miejsca w mieście, związane z tym lotnikiem. A w Informacji Turystycznej pasjonaci lotnictwa i historii zakupić będą mogli gadżety z nim związane, czyli samoloty, mapki, breloczki, pocztówki i kolorowanki dla dzieci – dodaje Sylwia Osojca – Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Budowa repliki samolotu wyniosła 47 500 złotych, w tym koszt, jaki poniosło miasto z tytułu jej skonstruowania, to około 4 700 zł (85 % to dofinansowanie unijne i 5% - środki krajowe).

Projekt "Odlotowe miasta - Świdnica i Trutnov" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 -2020 INTERREG V-A Republika Czeska - Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group