Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odnawialne źródła energii szansą dla branży budowlanej oraz Dolnego Śląska

Wtorek, 17 czerwca 2014, 11:16
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Region: Odnawialne źródła energii szansą dla branży budowlanej oraz Dolnego Śląska
Fot. UG Świdnica
Od bardzo wielu lat, toczy się dyskusja na temat stosowania i wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w branży budownictwa mieszkaniowego. Korzyści dla środowiska przy zastosowania OZE podczas eksploatacji budynku wydają się bezdyskusyjne.

Jednakże koszty zastosowania OZE przy projektowaniu i wykonaniu domów, oraz długi czas oczekiwania na zwrot z inwestycji skutecznie odstraszają potencjalnych inwestorów od stosowania rozwiązań opartych na energii odnawialnej. Obecnie światowe trendy, wskazują na zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii ze względu na rosnącą świadomość społeczeństw, odnośnie celowości ich zastosowania oraz przede wszystkim ochrony środowiska i prezentowania postawy pro ekologicznej „jestem eko” Szacuje się, że zainteresowania systemami solarnymi jak kolektory słoneczne, fotowoltaika oraz pompy ciepła wpłynie pozytywnie na gospodarkę i branżę budowalną. Dodatkowo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), przygotował program wspierający budownictwo energooszczędne. Według jego zasad po spełnieniu odpowiednich ustalonych norm efektywności energetycznej, jest możliwość otrzymania dotacji w wysokości aż do 50 000 zł.

Wiele firm, która działa w tej branży, będzie zmuszona do pozyskania wiedzy i wdrożenia nowych usług z tego zakresu. Jednakże nie jest to takie łatwe, a niekiedy bardzo kosztowne. Ciągły rozwój OZE, prowadzi do konieczności doskonalenia umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. Przed branżą budowlaną stoi wiele wyzwań, jednym z nich jest wiedza i umiejętność zastosowania odnawialnych źródeł energii. Skonstruowana na miarę potrzeb branży instalacyjno – budowlanej oferta szkoleniowa związana z problematyką OZE, jest odpowiedzią na wiele problemów i pytań, jakie powstają w przedsiębiorstwach, które chciałyby podjąć ten temat w swojej działalności, ale nie bardzo mają wiedzę i kwalifikację by to zrobić. Wszystkie te osoby i nie tylko powinny zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kursy i uzyskania odpowiednich kwalifikacji. Jedną z takich ofert jest szkolenie Instalator OZE – w ramach projektu „Słoneczne kwalifikacje” specjalnie skierowane do branży instalacyjno – budowlanej, wyjątkowa propozycja na rynku szkoleniowym.

Kurs składa się z trzech modułów kolektory słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła zajęcia teoretyczne jak i praktyczne łącznie trwają 120 godzin. Prowadzone są przez cenionych specjalistów w tej branży, co oznacza, że najnowsza wiedza i technologie omawiane podczas kursów, dają duże możliwości w zastosowaniu tych technik w swojej firmie i zaoferowaniu dodatkowych usług, które mogą przyczynić się do wzrostu zysków. „Mając na uwadze duże koszty szkoleń, które są obciążeniem dla firm i pracowników, kurs jest całkowicie bezpłatny i sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – oznacza to, że zarówno przedsiębiorca jak i pracownicy biorący udział nie ponoszą, żadnych kosztów” – Agata Małysz koordynator projektu. W ramach tej propozycji wszyscy uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, ubrania robocze do zajęć praktycznych, egzamin Naczelnej Organizacji Technicznej z każdego modułu.

„Firmy zainteresowane udziałem w szkoleniach powinny być miko lub małe działać na terenie Dolnego Śląska w branży instalacyjno – budowlanej oraz nie korzystać do tej pory z wsparcia na szkolenia finansowane z POKL, pracownicy zaś powinni być zatrudnieni na umowę o pracę oraz posiadać wykształcenie, co najwyżej średnie, mile widziani są również właściciela i osoby samozatrudnione, szczegóły znajdą Państwo na stronie www.slonecznekwalifikacje.pl – dodaje Mariusz Wójtowicz, pracownik biura – Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do kontaktu z nami w biurze projektu we Wrocławiu, telefonicznie 71 788 54 49 lub mailowo biuro@slonecznekwalifikacje.pl.”

Skorzystanie z tego typu oferty, dla wielu mikro i małych firm z terenu Dolnego Śląska, jest szansą na rozwój, oszczędność czasu oraz środków finansowych. Warto skorzystać i nie przegapić szansy, postawić sobie nowe cele i śmiało wejść w nową dziedzinę - instalacji Odnawialnych Źródeł Energii. Jest szansa, że dzięki takim inicjatywą Dolny Śląsk stanie się liderem w wykorzystaniu technologii energooszczędnych w budownictwie.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group