Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1145
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odnotowane interwencje

Poniedziałek, 30 listopada 2020, 13:25
Autor: red
Świdnica: Odnotowane interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 20–26 listopada 2020 roku.

21.11.2020r. godz.10.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego psa przypominającego owczarka niemieckiego, który biegał bez nadzoru w rejonie ulicy Komunardów. Zgłaszający obawiał się, że pies może zaatakować przechodniów. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejsce wezwano również pracowników schroniska dla zwierząt. Ostatecznie pies został odłowiony przy lokalu FOSA na Placu Świętej Małgorzaty. Obecnie oczekuje na swojego właściciela w schronisku. Właściciela czeka również spotkanie z funkcjonariuszami straży miejskiej, gdyż za brak nadzoru nad zwierzęciem grozi wysoka kara grzywny.

21.11.2020r. godz.18.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące bezdomnego mężczyzny leżącego w krzakach przy ulicy Długosza. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam dwóch bezdomnych leżących pod kołdrą. Osobom tym zaoferowano daleko idąca pomoc, łącznie z umieszczeniem w schronisku dla bezdomnych lub wezwaniem na miejsce pracownika MOPS. Niestety, obaj panowie kategorycznie odmówili i stwierdzili, że sami zadbają o siebie. W takich przypadkach strażnicy musza uszanować taką decyzję. Miejsce to będzie monitorowane przez patrole straży.

23.11.2020r. godz.14.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej pod pomnikiem na Placu Grunwaldzkim. Na miejscu strażnicy zastali dwie osoby spożywające alkohol. Jedna z nich została ukarana mandatem karnym, natomiast po ustaleniu danych personalnych drugiego młodzieńca, okazało się, że jest to osoba nieletnia. W związku z powyższym został on przekazany prawnemu opiekunowi. Sprawa ta została również przekazana Policji w celu podjęcia działań w związku z przejawami demoralizacji.

23.11.2020r. godz.19.15 – operator monitoringu wizyjnego zgłosił iż pojazd marki Fiat wjechał do Rynku od strony ulicy Grodzkiej nie stosując się do kilku znaków, w tym do znaku B-2 „zakaz wjazdu”. Pomimo, iż kierowca odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem patrolu, nie uniknie odpowiedzialności. Zapis z kamer został zabezpieczony. Sprawa trafi do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

24.11.2020r. godz.10.19 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące jednej z ekspedientek stoiska na hali targowej przy ulicy Wróblewskiego, która obsługując klientów nie zasłaniała maseczką ust i nosa. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kobieta tłumaczyła się roztargnieniem. W obecności funkcjonariuszy założyła maseczkę. Interwencję zakończono pouczeniem.

24.11.2020r. godz.13.53 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące rozsypanego suchego betonu w rejonie ulic Kazimierza Wielkiego i Tadeusza Ząbka. Zanieczyszczenie jezdni powodowało poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Strażnicy na miejscu potwierdzili zgłoszenie i wezwali na miejsce specjalistyczna firmę, która posprzątała jezdnię. Trwają czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawcy zanieczyszczenia drogi.

25.11.2020r. godz.6.20 – do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zadzwoniła mieszkanka z ulicy Waryńskiego. Mąż kobiety był poważnie chory. Rano przyjechało pogotowie, udzielili pomocy mężczyźnie, jednak w chwili obecnej nie może on samodzielnie przejść do łóżka. Na miejsce skierowano patrol, który pomógł kobiecie umieścić męża w łóżku.

26.11.2020r. godz.20.30 – do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosił się bezdomny mężczyzna prosząc o udzielenie pomocy. Osoba ta chciała zamieszkać w schronisku dla bezdomnych, jednak o tak późnej porze z przyczyn formalnych nie było to już możliwe. Dyżurny straży zapewnił bezdomnemu schronienie w nocy i ciepły posiłek. W dniu następnym po wykonaniu testów na COVID-19 z wynikiem ujemnym i wizycie w MOPS bezdomny trafił do schroniska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group