Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odnotowane interwencje

Sobota, 14 sierpnia 2021, 7:36
Aktualizacja: 15:38
Autor: red
Świdnica: Odnotowane interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 6–12 sierpnia 2021 roku.

06.08.2021r. godz.18.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu oraz używania słów wulgarnych przez grupę osób w podwórzu ulicy Klasztornej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Nałożono trzy mandaty karne, w dwóch przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

07.08.2021r. godz.18.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Lelewela, która twierdziła, że sąsiad mieszkający powyżej pali papierosy w oknie, strzepuje popiół, który wpada do jej mieszkania a niedopałki wyrzuca na zewnątrz. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

08.08.2021r. godz.12.27 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który ukradł kwiaty z klombu przy Placu Grunwaldzkim. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Niestety mężczyzna oddalił się przed przybyciem patrolu. Wizerunek odchodzącego mężczyzny został jednak zarejestrowany przez kamery monitoringu miejskiego. Strażnicy przeglądając ten materiał rozpoznali sprawcę. Nie uniknie on zatem odpowiedzialności za swój czyn. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego sprawa zostanie skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

08.08.2021r. godz.17.33 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące trzech mężczyzn spożywających alkohol przy Kolumnie Świętej Trójcy w Rynku. Strażnicy szybko przerwali biesiadę alkoholową. Dwie osoby zostały ukarane mandatami karnymi, jedna będzie tłumaczyć swe zachowanie przed sądem.

10.08.2021r. godz.11.06 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kontrolerki biletów komunikacji miejskiej, dotyczące młodego mężczyzny, bez biletu, skaczącego po siedzeniach w autobusie linii nr 6 na przystanku przy Placu Św. Małgorzaty. Mężczyzna był pobudzony i zachowywał się nieracjonalnie. Na miejscu natychmiast pojawił się patrol. Strażnicy obezwładnili kłopotliwego pasażera. Został on przewieziony do Komendy Powiatowej Policji, gdzie ustalono, że jest to osoba nieletnia. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed Wydziałem Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świdnicy.

12.08.2021r. godz.15.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny leżącego na przystanku MPK przy ulicy Emilii Plater. Strażnicy na miejscu zastali osobę, uskarżającą się na silne bóle brzucha, który był w sposób nienaturalny rozdęty. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group