Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze, Bystrzyca Górna: Odnowa i rozwój wsi w Grodziszczu i Bystrzycy Górnej

Poniedziałek, 10 października 2011, 0:58
Aktualizacja: 0:59
Autor: UG Świdnica
Grodziszcze, Bystrzyca Górna: Odnowa i rozwój wsi w Grodziszczu i Bystrzycy Górnej
Fot. użyczone
Trwa rozbudowa i ocieplenie budynku świetlicy wraz z przebudową miejsc postojowych do obsługi boiska sportowego w Grodziszczu oraz przebudowa boiska sportowego wraz z budową szatni sportowej w Bystrzycy Górnej.

W tym roku dolnośląskie samorządy otrzymały 51 mln złotych dzięki projektowi „Odnowa i rozwój wsi” realizowanemu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. W tegorocznym rozdaniu środków, Gmina Świdnica otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch projektów: w Bystrzycy Górnej i Grodziszczu na łączną kwotę dotacji ponad 814 tys. zł. Na uwagę zasługuje fakt, że dwa złożone projekty zostały zatwierdzone z maksymalnym poziomem dofinansowania tj 75% kosztów kwalifikowanych.

Obecnie w Grodziszczu trwają prace remontowe przy świetlicy oraz w sąsiedztwie płyty boiska sportowego. Zakres prac obejmuje dobudowę pomieszczenia na scenę do pomieszczenia sali świetlicy, wymianę okien drewnianych na okna z PCV, wymianę drzwi zewnętrznych na aluminiowe, ocieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie oznakowania miejsc postojowych. W części dotyczącej przebudowy miejsc postojowych o powierzchni 1425,7m2 do obsługi boiska sportowego przewiduje się: korytowanie, montaż krawężników, wykonanie nawierzchni drogowych. Łączna wartość inwestycji wyniesie 667,6 tys. z ł. w tym dofinansowanie w ramach PROW „Odnowa i Rozwój Wsi” stanowić będzie wartość 410,4 tys. zł.

Równoległe do prac prowadzonych w Grodziszczu, w miejscowości Bystrzyca Górna trwa przebudowa boiska sportowego wraz z budową szatni sportowej przyboiskowej i miejsc postojowych. Planowana wartość zadania wyniesie 794,4 tys zł w tym dofinansowanie w ramach PROW „Odnowa i Rozwój Wsi” wyniesie 404,2 tys. zł.

W ramach tych inwestycji przewiduje się wykonanie m.in.: szatni, zbiornika na ścieki wraz z przyłączem kanalizacyjnym, wodociągowym, elektroenergetycznym, utwardzenie istniejącej i projektowanej drogi wew. i placu, wykonanie utwardzonych miejsc postojowych, instalację ośmiu zestawów siedzisk dla kibiców, dwóch wiat dla zawodników rezerwowych oraz ogrodzenie boiska na wysokości 1,50 m.

Gdyby nie dotacje unijne na wiele rzeczy nie byłoby nas stać, a tak możemy inwestować na różnych płaszczyznach: od infrastruktury po kulturę, dzięki czemu standard i jakość życia mieszkańców naszej gminy z każdym rokiem znacząco się poprawia – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

(Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group