Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Odnowili przysięgę

Czwartek, 18 listopada 2021, 11:20
Autor: red
Gmina Świdnica: Odnowili przysięgę
Fot. Gmina Świdnica
Przeżyli wspólnie długie lata. Są ze sobą 50 a nawet i 60 lat. W obecności wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy Doroty Kruźlak trzy pary odnowiły swoja przysięgę małżeńską.

Z tej okazji państwo: Stanisław Czerniatowiczowie z Pszenna, Maria i Antoni Łysoń oraz Kazimiera i Stanisław Sudujko z Lutomi Dolnej zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonała Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

To wyjątkowe odznaczenie zostało ustanowione w 1960 r. i jest nadawane osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

- Potrzebujemy waszej życiowej mądrości i doświadczenia. Swoim przykładem pokazujecie jak należy budować małżeństwo na solidnych i trwałych fundamentach. Należycie też do tego pokolenia, które jeżeli coś się w życiu psuło to się naprawiało. Dziś bardzo często się to wyrzuca. Drodzy Jubilaci życzę Wam przede wszystkim zdrowia, abyście jeszcze wiele lat spędzili razem, ciesząc się dziećmi, wnukami i prawnukami- życzyła jubilatom Teresa Mazurek, dziękując za wieloletni wysiłek nie tylko małżeński, ale też ten włożony w pracę na rzecz gminy Świdnica.

Jaki jest sekret na tak trwały i udany związek? Miłość, uśmiech, pracowitość, tolerancja, szacunek, zgoda i wyrozumiałość, a czasem wyjście na balkon, czy na spacer aby pokonać złość czy kłótnie – mówili z uśmiechem jubilaci.

Przez wiele lat poświęciliście swoją energię, swoją pracę dla młodszych pokoleń. To dzięki waszym staraniom i pracy żyjemy w gminie, która się rozwija i pięknieje. Za to składam wyrazy uznania i podziękowania – podkreślała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy Dorota Kruźlak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group