Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1234
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rusko: Odnowiona świetlica

Środa, 24 lutego 2021, 13:06
Autor: red
Rusko: Odnowiona świetlica
Fot. UM Strzegom
W ostatnich miesiącach świetlica wiejska w sołectwie Rusko przeszła dużą metamorfozę, otrzymując nowe życie.

Pomieszczenia zostały odnowione, a wszystkie usterki usunięte. Koszt robót budowlanych wyniósł ok. 20 tys. zł. Materiały budowlane zostały zakupione w ramach funduszu sołeckiego. Wykonawcą remontu była firma ADMECH Dariusz Janiak ze Strzegomia.
Główna sala została pomalowana oraz wymieniono w niej oświetlenie. Cały wystrój jest utrzymany w stylu, który pozwala na organizację wielu różnych spotkań i imprez. Także mała sala, która jest głównym miejscem spotkań kulturalno-edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców tej miejscowości, została wyposażona w nowe meble. W kuchni została zamontowana klimatyzacja; wcześniej pomieszczenie to nie miało odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Radość sołtysa

Z remontu niezwykle cieszy się gospodarz Ruska Mieczysław Łopatka, który w tym miejscu chce podziękować wielu ludziom, bez których nie udałoby się zmienić wizerunku świetlicy.

- Pragnę podziękować całej Radzie Sołeckiej Ruska, która była prekursorem zmian. Dziękuję również wielu osobom spoza rady, które mocno pomagały w remoncie tj. Tomaszowi Gesingowi, Michałowi Bochyńskiemu i Celinie Giemzie oraz naszym wspaniałym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. W imieniu mieszkańców dziękuję oczywiście burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie, który wspomógł nas finansowo. Dziękuję również dyrekcji i pracownikom Strzegomskiego Centrum Kultury za koordynowanie prac podczas remontu. Krzysztof Kalinowski oraz Józef Hernik bardzo nam pomogli przy organizacji prac remontowych - podkreśla sołtys.

Jakie plany po pandemii?

Rusko słynie z kilku cyklicznych imprez okolicznościowych, które ze względu na pandemię koronawirusa musiały zostać odwołane. Nie da się zaprzeczyć, że miejscowe zabawy cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Strzegom i innych pobliskich miejscowości. Ich organizatorki, czyli członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z niecierpliwością czekają na zniesienie obostrzeń, gdyż tęsknią za wspaniałą atmosferą i wspólną integracją. Dzieci z Ruska również mają nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy, ponieważ są spragnione kontaktów z rówieśnikami podczas zajęć, które prowadzi Aleksandra Bochyńska.

To nie koniec remontów

Czas pandemii udało się wykorzystać na wprowadzenie wielu zmian, ale to nie koniec.

W bieżącym roku świetlica zostanie wyposażona w klimatyzację na głównej sali, a kuchnia zyska dodatkowe umeblowanie. - Jesteśmy przekonani, że nowy wygląd świetlicy sprawi, że będzie ona rozchwytywana wśród mieszkańców Ruska i całej gminy. Ufam, że koronawirus jest w odwrocie i niebawem wspólnie zatańczymy w naszej nowej świetlicy - kończy Mieczysław Łopatka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group