Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odnowiona szkoła

Piątek, 11 marca 2022, 17:53
Autor: red
Świebodzice: Odnowiona szkoła
Fot. UM Świebodzice
W czwartek, 10 marca, na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół w Świebodzicach Magdaleny Paviłojć placówkę odwiedzili Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Podczas wizyty zaprezentowane zostały kolejne odnowione w placówce sale.

Szkoła prowadzi doradztwo zawodowe, a praktyki uczniowie odbywają w świebodzickich firmach. Placówka dba o bardzo dobrą współpracę z przedsiębiorcami, dlatego zatrudnia Kierownika praktyk, który odpowiada za monitorowanie i dalsze rozwijanie tych działań. Dzisiaj Burmistrz i Sekretarz Miasta zostali zaproszeni do obejrzenia nowoutworzonego gabinetu, gdzie odbywać będą się spotkania z uczniami i przedstawicielami firm.

Ponadto Dyrektor placówki oprowadziła gości po szkole, aby zaprezentować, jak zmieniły się inne sale.

Szkoła posiada pracownię edukacji technicznej, wyposażoną w sprzęt pomiarowy ufundowany przez lokalne zakłady Masterform i Promont. Zajęcia z rysunku technicznego i metrologii pomagają uczniom przygotować się do egzaminu zawodowego.

Ciekawym i innowacyjnym pomysłem jest połączenie sali do nauki języka polskiego ze szkolną biblioteką. Dzięki temu zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mają zapewniony łatwy dostęp do materiałów dydaktycznych w trakcie lekcji.

W ramach zajęć z poligrafii cyfrowej uczniowie stworzyli niesamowite grafiki, które ozdobiły ściany pracowni języków obcych. Burmistrz pogratulował uczniom ciekawej inicjatywy, życzył spokojnej nauki, a Dyrekcji podziękował za ogromne zaangażowanie w rozwój szkoły, które przekłada się na coraz większą liczbę chętnych do podjęcia nauki w placówce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group