Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Odnowiony wóz strażacki dla OSP Olszany

Środa, 26 października 2016, 13:11
Autor: red
Olszany: Odnowiony wóz strażacki dla OSP Olszany
Fot. UM Strzegom
Nowo wyremontowany pojazd ratowniczo–gaśniczy GBM marki STAR 266 – rok produkcji 1985 – trafił właśnie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach.

Pojazd ten do 2014 r. użytkowali strażacy z OSP w Rogoźnicy. Następnie trafił do depozytu gminy Strzegom, a w tym roku – w okresie wiosenno-letnim - był remontowany. Koszt renowacji wyniósł 45,5 tys. zł; środki pochodziły z budżetu gminy Strzegom.

W ramach remontu wymieniono wszystkie opony, akumulator, zbiornik na wodę, wykonano remont silnika i układu hamulcowego oraz remont nadwozia – wymieniono oświetlenie, belkę sygnalizacyjną, uzupełniono ubytki w blacharce i wymalowano całe nadwozie. Dodajmy, że w zabudowie pożarniczej pojazdu jest zbiornik wody o pojemności 2,5 m3. Pojazd wyposażony jest w motopompę.

Trzeba podkreślić, że w jego remont mocno zaangażowali się strażacy OSP Olszany. Niezwykle zadowolony był prezes Józef Goryczka, który podziękował władzom samorządowym Strzegomia za przekazanie środków na remont samochodu.
– Poprzedni wóz już praktycznie nie nadawał się do użytku. Cieszę się, że odnowiony pojazd będzie służył wszystkim potrzebującym pomocy w wypadkach samochodowych, pożarach i w innych trudnych sytuacjach naszych mieszkańców – zaznaczył prezes OSP Olszany.

Warto wspomnieć, że poświęcenia pojazdu dokonał gminny kapelan strażaków i proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Olszanach – ks. Józef Wróbel, który odprawił również Mszę św. w miejscowym kościele w intencji strażaków z Olszan i ich rodzin.

Wśród zaproszonych gości byli m. in.: zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski, radni rady Miejskiej w Strzegomiu: Stanisława Górska (sołtys Olszan) i Andrzej Szczepanik, a także Maciej Nowak, reprezentujący Państwową Straż Pożarną w Świdnicy. Udział wzięli również członkowie zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu, przedstawiciele sąsiednich jednostek OSP i mieszkańcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group