Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odpowie za dwukrotne zniszczenie pomnika

Środa, 11 marca 2015, 13:51
Aktualizacja: 20:53
Autor: red.
Świdnica: Odpowie za dwukrotne zniszczenie pomnika
Fot. KPP Świdnica
Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez świdnickich policjantów, a podejrzanemu o dwukrotne zniszczenie pomnika na cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Świdnicy. Sprawca pomalował pomnik farbą. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Straty na szkodę Urzędu Miasta w Świdnicy oszacowano na kwotę około 1,5 tys. złotych..

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, prowadząc czynności dotyczące aktów wandalizmu na cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Świdnicy, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie pomnika. Podejrzany, to 32-letni mieszkaniec tego miasta.

Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna pomalował pomnik farbą. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu dwukrotne zniszczenie pomnika, gdzie straty na szkodę Urzędu Miasta w Świdnicy oszacowano na kwotę około 1500 złotych.

W trakcie czynności prowadzonych z zatrzymanym, mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego postępowania. Zatrzymany usłyszał już dwa zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie. Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group