Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Piątek, 1 kwietnia 2016, 7:15
Aktualizacja: Sobota, 2 kwietnia 2016, 8:21
Autor: opr.red.
Świdnica: Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji
Fot. red.
Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu świdnickiego. Pistolet gazowy oraz 30 sztuk amunicji funkcjonariusze znaleźli w jego domu. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach , wykonując czynności służbowe, usłyszeli huk wystrzału z broni. Policjanci udali się na miejsce, skąd doszedł ich ten hałas. Podejrzewali, że jeden z mieszkańców budynku wystrzelił z broni. Podejrzenia potwierdziły się. Na miejscu zastano 25-letniego mężczyznę, w którego domu policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń gazową oraz 30 sztuk amunicji. 25-letni mężczyzna, posiadający nielegalnie broń, został zatrzymany.

Właściciel broni tłumaczył się, że pistolet kupił w Niemczech i nie wiedział, że potrzebne jest stosowne zezwolenie. Przyznał również, że tego dnia spożywał alkohol w towarzystwie znajomych i to pod wpływem alkoholu zdecydował się wyjść na podwórko i wystrzelić z broni. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u 25-latka niemal 3 promile.

Zatrzymany usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za czyn, o który jest podejrzany, w świetle przepisów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group