Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy

Piątek, 16 stycznia 2015, 12:29
Aktualizacja: 14:01
Autor: red.
Świdnica: Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
2014 rok to dla mieszkańców powiatu świdnickiego ograniczenie przestępczości i wzrost skuteczności Policji. Dla policjantów to codzienna służba, a co za tym idzie wzrost wykrywalności w ujawnianiu przestępstw narkotykowych, gospodarczych i korupcyjnych.

14 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie powiatu świdnickiego. Oprócz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Artur Falkowski, Prokurator Rejonowy w Świdnicy – Marek Rusin, Starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz , V-ce Starosta Zygmunt Worsa, Wójt Gminy Świdnica – Teresa Mazurek oraz V-ce Prezydent Miasta Świdnica Marek Suwalski i Przewodniczący Rady Miasta Świdnica Jan Dzięcielski.

Rok 2014 był dla Policji świdnickiej rokiem dobrym w zakresie ograniczenia przestępczości i utrzymania wysokiego poziomu skuteczności. Odnotowaliśmy o 460 przestępstw mniej ogółem - dynamika 87%, o 200 przestępstw kryminalnych mniej i o 172 przestępstwa mniej w wybranych kategoriach najbardziej uciążliwych dla społeczności lokalnej.Utrzymany został wysoki poziom wykrywalności 74,6%.

Poprawił się stan bezpieczeństwa na drogach powiatu świdnickiego, osiągając dynamikę na poziomie 80,2% o 37 wypadków mniej. Zmniejszyła się również ilość wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z 14 do 12. W tym okresie największe zagrożenie występowało na drogach krajowych 5 i 35.

W dalszym ciągu najczęstszą przyczyną wypadków było:
niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego,
nieustąpienie pierwszeństwa.
W żadnym przypadku wypadku drogowego nie była osoba będąca pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

W omawianym okresie zakończył się drugi etap modernizacji Komendy. W ciągu dwóch lat całość inwestycji wyniosła 2.644.000 złotych. Dzięki temu przedsięwzięciu poprawiliśmy warunki przyjęć interesantów, warunki pracy policjantów. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę wizerunku Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W wyniku przeprowadzonych badań ankietowych respondenci wskazali nam co powinno być priorytetem działania Policji w zakresie zwalczania przestępczości w bieżącym roku.

Najbardziej uciążliwymi zjawiskami dla społeczności lokalnej są:
brawurowo jeżdżący kierowcy,
niszczenie mienia przez wandali,
nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego,
spożywanie alkoholu w miejscach publicznych,
kradzież mienia,
nietrzeźwi kierujący

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group