Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odprawa świebodzickiej policji

Sobota, 19 stycznia 2019, 13:26
Aktualizacja: 13:28
Autor: red
Świebodzice: Odprawa świebodzickiej policji
Fot. UM Świebodzice
16 stycznia w Urzędzie Miejskim odbyła się odprawa policji. Było to spotkanie podsumowujące wszystkie policyjne działania prowadzone na terenie Świebodzic w 2018 roku.

W spotkaniu udział wzięli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Adam Jacek Pilch, Komendant Komendy Policji w Świebodzicach kom. Janusz Kozendra, Zastępca Komendanta podinsp. Robert Brożyna, Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil, członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Świebodzicach oraz funkcjonariusze ze świebodzickiego Komisariatu.

Burmistrz miasta Paweł Ozga podziękował zebranym za owocną współpracę z samorządem oraz służbę na rzecz społeczeństwa. Swoje słowa kierował również do pracowników cywilnych, bez których komisariat by nie funkcjonował. Powiedział, że bardzo cieszy się z faktu posiadania w mieście Komisariatu Policji, co znacznie skraca czas działania funkcjonariuszy i daje większe poczucie bezpieczeństwa. Burmistrz zadeklarował świebodzickim funkcjonariuszom pomoc i współpracę samorządu we wszystkich podejmowanych działaniach.

Komendant Janusz Kozendra przedstawił wyniki osiągnięte przez Komisariat Policji w Świebodzicach w 2018 roku. Policjanci podjęli ponad 3700 interwencji (duża ilość dotyczyła nadużycia alkoholu i nieprawidłowego parkowania), ilość ta w porównaniu do wcześniejszych statystyk spadła. Zmniejszyła się liczba przestępstw i skrócił czas reakcji na zdarzenie.

Komendant świebodzickiego komisariatu podziękował burmistrzowi i Komendantowi Straży Miejskiej Łukaszowi Gilowi za dużą pomoc w podejmowanych działaniach, wspólne patrole i współpracę związaną z Mapą Zagrożeń czy udostępnianie materiału z monitoringu miejskiego.

Miłym akcentem spotkania było pożegnanie dwóch funkcjonariuszy asp. szt. Krzysztofa Lukasa i asp. szt. Jarosława Kuranta, którzy kończą swoją pracę w Policji i przechodzą na emeryturę. Burmistrz miasta przekazał podziękowania i słodkie upominki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group