Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Odszedł Antonio Parenti

Wtorek, 10 czerwca 2014, 9:26
Aktualizacja: 11:57
Autor: red.
Świat: Odszedł Antonio Parenti
Fot. UM Strzegom
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł Antonio Parenti, wielki orędownik współpracy między miastami Strzegom i Pavullo Nel Frigniano we Włoszech.

Antonio Parenti był długoletnim przewodniczącym Rady Miejskiej w Pavullo, a także radnym i pracownikiem Urzędu Miejskiego odpowiedzialnym za współpracę z zagranicą. To z jego inicjatywy w 2002 roku delegacja miasta Pavullo nel Frigniano przyjechała do Strzegomia w celu przeprowadzenia rozmów o wzajemnej współpracy.

W kwietniu 2003 roku w Pavullo nastąpiło podpisanie przez Wiesława Witkowskiego i Vito Tedschini oraz Antonio Parentiego, protokołu o wzajemnej współpracy miast. 31 października 2005 roku w Strzegomiu doszło do podpisania umowy partnerskiej. Ogromne zaangażowanie Antoniego Parentiego w późniejszych latach wzbogacało współpracę partnerską o kolejne obszary działalności obu miast. Każda wizyta partnerów z Pavullo w Strzegomiu nie mogła się odbyć bez jego niezwykle skromnej osoby. Kolejne delegacje goszczące w Pavullo wspominają wielką troskliwość i opiekę, którą zapewniał ten człowiek o ogromnym sercu. Antoniego Parenti zapamiętamy jako człowieka mądrego, niezwykle ciepłego i przyjaznego. Człowieka, który dla wszystkich miał czas i wiele życzliwości. Wszystkim służył pomocą, nigdy jej nie odmawiał.

Rodzinie i przyjaciołom Antoniego składamy szczere wyrazy współczucia.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group