Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odwiedzili kolejne przedszkole

Wtorek, 25 października 2022, 15:30
Autor: red
Świdnica: Odwiedzili kolejne przedszkole
Fot. KPP Świdnica
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu świdnickiego, policjanci ze świdnickiej komendy odwiedzili kolejne przedszkole. Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali maluchom zarówno pracę, jak też wyposażenie mundurowych, ale także przekazali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole oraz w domu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z maskotką dolnośląskiej Policji odwiedzili kolejną placówkę oświatową, gdzie w trakcie zabawy z dziećmi starali się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, ale także bezpieczeństwa najmłodszych w szkole czy w domu.

Asp. Damian Marszałek oraz sierż. szt. Konrad Dyko w towarzystwie Komisarza Lwa maskotki dolnośląskiej Policji odwiedzili najmłodszych z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy.

Młodzi słuchacze w trakcie zabaw z policjantami, a także z Komisarzem Lwem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również sprzęt będący na wyposażeniu policji oraz każdy z bliska mógł obejrzeć policyjny radiowóz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group