Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odwiedzili pięć kontynentów

Wiadomości: Region - Jaworzyna Śl.
Czwartek, 18 lutego 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: UMJŚ, opr. MaS
Fot. UMJŚ
Podczas ferii zimowych w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej miały miejsce zajęcia pod hasłem "Ferie dookoła świata".

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 12:00 uczestnicy zajęć mogli podróżować po świecie poprzez gry i zabawy specjalnie przygotowane przez instruktorów.

Taką relację z podróży stworzyły dzieci: - W czasie ferii codziennie o godzinie 9.00 wybieraliśmy się w podróż do jednego z wybranych krajów. Wspólnie zwiedziliśmy Egipt, Hiszpanię, Japonię, Wielka Brytanię, Meksyk, Indie, Francję i Grecję. Przez zabawę i gry zapoznawaliśmy się z kulturą, tradycją i zwyczajami panującymi w poszczególnych krajach. Razem tworzyliśmy mumie i budowaliśmy sarkofagi. Uczyliśmy się jeść pałeczkami i pić herbatę na czas. Mieliśmy zawody sumo i mecz chińskiej piłki nożnej, tworzyliśmy najmodniejsze francuskie fryzury, malowaliśmy indyjskie mandale, patery Azteków i tradycyjne japońskie lalki Kokeshi, podziwialiśmy grecką sztukę, jak również poznawaliśmy greckich bogów i herosów. Finałem naszych podróży byli „Milionerzy Podróżników”, w czasie których uczestnicy drużynowo odpowiadali na pytania związane z podróżami do poszczególnych krajów.

Udział w zajęciach wzięło trzydzieścioro dzieci w różnym wieku, które z wielkim entuzjazmem i radością podróżowały po całym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group