Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Odwiedzili uczniów

Piątek, 8 listopada 2019, 13:39
Autor: red
Pastuchów: Odwiedzili uczniów
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz Posterunku Policji z Jaworzyny Śląskiej sierż. Karol Marcyniuk odwiedził najmłodszych ze Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Pastuchowie. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, tym bardziej, że dzieci to ta grupa, która szczególnie narażona jest na niebezpieczeństwa. By to zmienić, funkcjonariusze świdnickiej komendy, komisariatów i posterunków systematycznie spotykają się z najmłodszymi i rozmawiają z nimi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Funkcjonariusz Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej sierż. Karol Marcyniuk odwiedził uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Pastuchowie. Najmłodsi w czasie spotkania dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjant w trakcie spotkania przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

Omówił z najmłodszymi zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji, gdy nie ma chodnika.

Funkcjonariusz przypomniał również uczniom o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, a wszystko dla ich bezpieczeństwa.

sierż. Karol Marcyniuk rozmawiał także o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane. Wyjaśniła też jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega praca policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do nich z prośbą o pomoc

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group