Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odwiedzili wystawę

Środa, 15 grudnia 2021, 13:50
Aktualizacja: 14:52
Autor: red
Świebodzice: Odwiedzili wystawę
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Z inicjatywy Sebastiana Białego, maturzyści ze świebodzickiego LO (klasy 3ag, 3bg i 3cg) wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć rzadko spotykane prace Tamary Łempickiej, ale także paryskiej bohemy 20–lecia międzywojennego.

W komnatach Zamku Książ na wystawie „Paryż był kobietą” w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA podzialiśmy blisko 90 prac artystów powiązanych z tzw. Szkołą Paryską pod hasłem: Kobiety w sztuce Montparnasse’u. Wśród nich znalazła się jedna z najpopularniejszych polskich malarek - Tamara Łempicka. Ekspozycja prac nawiązuje do obchodów Roku Kobiet w Wałbrzychu.

Sztuka międzywojennego Paryża daje panoramiczny przegląd przemian społeczno-kulturowych, których jednym z przejawów były dążenia emancypacyjne kobiet, dlatego organizatorzy zaprezentowali portrety kobiet. Na wystawie mogliśmy podziwiać obrazy, rysunki i rzeźby takich artystów jak: Tamara de Lempicka, Mojżesz Kisling, Mela Muter, Ludwik Markus – znany lepiej jako Louis Marcoussis, Eugeniusz Zak, Henri Hayden, Jean Lambert-Rucki, Nadia Léger i wielu innych. Wspomniane obrazy i rzeźby prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji Marka Roeflera. Na co dzień eksponowane są w jego galerii Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group