Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odwiedziny Via Salutis

Czwartek, 4 lipca 2024, 7:30
Aktualizacja: 9:32
Autor: red
Świebodzice: Odwiedziny Via Salutis
Fot. UM Świebodzice
Podopieczne Fundacji Via Salutis odwiedziły 3 lipca Świebodzice. Sympatyczne, pełne energii seniorki na co dzień uczestniczą w zajęciach promujących zdrowy styl życia, rozwój osobisty, aktywizację społeczną, integrację społeczną wokół idei zdrowego starzenia.

Zgodni jesteśmy z Paniami, że każdy czas w życiu jest najlepszy, żeby doświadczać, uczyć się, poznawać i otwierać nowe drzwi.
I tak było właśnie podczas wycieczki historycznej w Świebodzicach, w której uczestniczyły seniorki.

Oczywiście przewodnikiem była współpracująca aktywnie z Miastem Świebodzice przewodniczka Róża Stolarczyk, która wraz z Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Iloną Szczygielską przyjęła gości w Ratuszu. Nasza przygoda zaczęła się od zwiedzania zabytkowego budynku Urzędu, na dłuższą chwilę zatrzymałyśmy się w sali posiedzeń, gdzie podczas wykładu o mieście Panie zostały poczęstowane słodkimi truflami z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A. Następnie udałyśmy się do sali ślubów, gdzie Kierownik wydziału USC Aleksandra Szymecka opowiedziała Paniom o zakresie prac, jakie wykonuje wydział. Panie były pod urokiem otwartości, bardzo dobrej atmosfery, w jakiej zostały przyjęte w Ratuszu. Przekazałyśmy także gościom mapki naszego miasta. Zaraz po tym wraz z przewodniczką ruszyłyśmy w drogę do krypty Rodu Hochbergów, usytuowanej w Kościele pw. Św. Mikołaja, ale za nim tam się znalazłyśmy, Panie podziwiały piękno naszego miasta. Były pełne podziwu, mówiły, że to miasto ma świetny klimat. Następnie wyruszyłyśmy na basztę zabytkowych murów obronnych. Gości najbardziej zainteresowała znamienita postać historyczna Anny Emilii von Anhalt Kothen-Pless.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group