Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odwiedziny w przedszkolu

Sobota, 4 czerwca 2022, 11:50
Autor: red
Świdnica: Odwiedziny w przedszkolu
Fot. KPP Świdnica
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych świdniccy policjanci, a także policyjny pies Larry kolejny raz spotkali się z przedszkolakami, tym razem odwiedzili Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 w Świdnicy , gdzie czekały na nich ciekawe pracy policjanta maluchy.

Policjanci świdnickiej komendy odwiedzili kolejne przedszkole, gdzie w trakcie zabaw z maluchami starali się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpieczeństa w trakcie drogi do szkoły, bo przecież droga do szkoły niejednokrotnie wymaga od maluszków dużego wysiłku i koncentracji zwłaszcza podczas przechodzenia przez ruchliwe ulice oraz bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze

Asp. szt. Marcin Kmiecik, st. sierż. Mateusz Kałuzyński oraz przewodnik psa asp. Michał Derbich w towarzystwie psa policyjnego imieniem Larry odwiedzili Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 w Świdnicy

Mali słuchacze w trakcie zabaw z policjantami dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do przedszkola, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak bezpiecznie jeździź na rowerze.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się z prośbą o pomoc.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również sprzęt będący na wyposażeniu policji. Ale niewątpliwą atrakcją był pies policyjny imieniem Larry, który dał pokaz swoich umiejętności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group