Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Odznaczeni policjanci

Piątek, 17 lutego 2023, 11:01
Autor: red
Świdnica/REGION: Odznaczeni policjanci
Fot. KPP Świdnica
Wykazali się bohaterskimi postawami w trakcie służby oraz w czasie wolnym. 24 policjantów z Dolnego Śląska zostało wyróżnionych odznaką i towarzyszącą jej nagrodą finansową podejmując działania w obronie życia, zdrowia i mienia obywateli. W gronie tym znaleźli się także funkcjonariusze, którzy podjęli działania zmierzające do ratowania ludzkiego życia z narażeniem własnego.

Odznaczenia zostały przyznane 86 funkcjonariuszom z całego kraju, w gronie których znalazło się aż 24 policjantów z garnizonu dolnośląskiego. W uroczystości w MSWiA wzięli udział minister Mariusz Kamiński, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak, żona podkom. Andrzeja Struja- Anna Struj oraz Komendant Główny Policji - gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wśród odznaczonych funkcjonariuszy z Dolnego Śląska znaleźli się:

sierż. Patryk Dolecki – KPP w Świdnicy
sierż. szt. Piotr Wroński – KPP w Świdnicy

Pożar mieszkania w jednym budynków wielorodzinnych na terenie powiatu świdnickiego mógł się zakończyć tragicznie, gdyby nie skuteczne działania policjantów. Przyjechali oni jako pierwsi na miejsce i nie czekając ani chwili, mimo dużego zadymienia oraz tlącego się ognia, dostali się do wnętrza lokalu. Następnie wyciągnęli poszkodowanego mężczyznę i ugasili palącą się na nim odzież. Chwilę później trafił pod opiekę medyków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group