Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odznaczeni za pomaganie innym

Poniedziałek, 24 listopada 2014, 10:51
Aktualizacja: 12:11
Autor: red.
Świebodzice: Odznaczeni za pomaganie innym
Fot. UM Świebodzice
W sobotę, 22 listopada, w sali Miejskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie z krwiodawcami i osobami, które w swojej działalności zawodowej dostrzegają potrzebę wspierania akcji krwiodawstwa. Osoby zaangażowane w akcje pozyskiwania najcenniejszego leku – krwi, odebrały okolicznościowe nagrody i odznaczenia.

Uroczystość z udziałem przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach, gości specjalnych - Teresy Kamińskiej, specjalisty ds. Promocji Krwiodawstwa RCKiK i Andrzeja Nowickiego, prezesa delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Wałbrzychu, oraz sponsorów, którzy w ostatnim roku wspierali cyklicznie organizowane w naszym mieście zbiórki, odbyła się z okazji przypadających na 22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Wspólne spotkanie było okazją do złożenia sprawozdania z działalności klubu, które przedstawił jego prezes, Tadeusz Chwastyniak. Po wystąpieniu przyszedł czas na najważniejszą i najprzyjemniejszą część uroczystości, którą stanowiło wręczenie nagród. Jako pierwsi nagrody odebrali sponsorzy prezentów dla krwiodawców i partnerzy zbiórek. Symboliczne złote serca, będące nagrodami przyznanymi przez Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza otrzymali: Teresa Kamieńska, Tadeusz Chwastyniak, Andrzej Bacza, Marzena Makieła, dyrektor świebodzickiego oddziału BZWBK Grupa Santander; Urszula Drabik, prezes Śnieżka-Invest; Ryszard Satyła, prezes Termet S. A.; Marzena Korona-Kruk z firmy MKK Bags; Bogusław Krzysztofowicz z przedsiębiorstwa Hades; Krzysztof Siciński, właściciel firmy Fradnet, oraz Janusz Zieliński - prezes OSiR sp. z o. o.

Odznaczenia klubowe za najpiękniejszy dar humanitarny, jakim jest długoletnie oddawanie krwi oraz za promowanie i wspieranie krwiodawstwa na terenie Świebodzic z rąk Teresy Kamińskiej oraz Łukasza Kwadransa, przewodniczącego Rady Miejskiej w kadencji 2010-2014, odebrali:

Odznaczenie Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia:
Mateusz Brzuchacz
Grzegorz Surgieniewicz

Odznaczenie Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia:
Izabela Wywrot
Róża Byrczek
Beata Kuzera
Katarzyna Młynarskiewicz
Paulina Adamska
Małgorzata Lewandowska
Grzegorz Szejgiec
Tomasz Dmitruk
Krzysztof Szymczyk
Łukasz Duszkiewicz

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group