Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Dolna: Odznaczenie dla Zygmunta Zelka

Czwartek, 10 czerwca 2021, 15:48
Autor: red
Bystrzyca Dolna: Odznaczenie dla Zygmunta Zelka
Fot. Gmina Świdnica
W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Andrzej Dera, w towarzystwie Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, wręczył odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

W zaszczytnym gronie uhonorowanych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społeczno-kombatanckiej na rzecz środowiska sybirackiego- znalazł się mieszkaniec Bystrzycy Dolnej (gmina Świdnica) Pan Zygmunt Zelek! Serdecznie gratulujemy!

Zygmunt Zelek urodził się w 1940 roku na Syberii w miejscowości Kalucze Irkucka Obłast. Wraz z rodzicami i młodszą siostrą powrócił do Polski w czerwcu 1946. W roku 1951 zamieszkał w Bystrzycy Dolnej. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej pracował w Zakładach Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej na stanowisku kierownika. Następnie w Lidze Obrony Kraju na stanowisku instruktora strzelectwa sportowego w powiecie świdnickim. W 1989 roku wstąpił do Związku Sybiraków i nadal jest jego aktywnym członkiem. Od 2000 roku jest Prezesem Związku Sybiraków Koło Ziemi Świdnickiej. Od wielu lat czynnie uczestniczy w spotkaniach z młodzieżą świdnickich szkół przedstawiając sytuację Polaków zesłanych na Syberię. Wyróżnia się niezwykłą pogodą ducha, chęcią niesienia bezinteresownej pomocy, otwartością.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group