Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odznaka im. Jana Kilińskiego dla prezydenta Świdnicy

Sobota, 24 maja 2014, 8:26
Autor: red.
Świdnica: Odznaka im. Jana Kilińskiego dla prezydenta Świdnicy
Fot. użyczone
Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek został uhonorowany Złotą Odznaką im. Jana Kilińskiego. Decyzję taką podjęło w czwartek, 22 maja Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy. Odznaka im. J. Kilińskiego jest honorowym – wysokim odznaczeniem Związku Rzemiosła Polskiego, nadawanego wybitnym rzemieślnikom oraz osobistościom promującym i wspierającym rzemiosło polskie.

Nagroda przyznawana jest mecenasom, przyjaciołom – słowem osobom sprzyjającym rzemieślnikom. To sposób na wyrażenie wdzięczności naszego środowiska wobec osób, które wspierają nasze działania, a przy okazji również szansa na popularyzację rzemiosła wśród naszych mieszkańców. Takie działania realizują Cechy w całej Polsce – mówi Irena Trzcińska, starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy.

Nagroda jest ważna i cieszę się z tego wyróżnienia tym bardziej, że przyznaje je najstarsza organizacja samorządu gospodarczego w Polsce. Cenię sobie obecność rzemieślników w Świdnicy, którzy pielęgnują tradycję i kunszt rozmaitych często zanikających profesji – dodaje prezydent Murdzek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group