Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1504
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Odzyskali skradzione pojazdy

Niedziela, 16 października 2022, 11:03
Aktualizacja: 11:05
Autor: red
Marcinowice: Odzyskali skradzione pojazdy
Fot. KPP Świdnica
Jak kraść, to z rozmachem. Jak posiadać narkotyki, to z własnej uprawy i tylko znaczne ilości… Z takiego założenia wyszedł najwyraźniej 33–latek zatrzymany przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Marcinowicach. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i motocykla oraz o uprawę marihuany mogącą dostarczyć znaczne jej ilości.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku, w wyniku kradzieży z włamaniem, z terenu prywatnej posesji w gminie Marcinowice, w powiecie świdnickim, skradziony został ciągnik rolniczy. Wartość utraconego mienia właściciel oszacował na kwotę 25 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa oraz miejsce przechowywania skradzionego sprzętu. W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że ciągnik rolniczy znajduje się na jednej z posesji w gminie Ząbkowice Śląskie. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie ujawnili utracony pojazd. Jednak jak się okazało, 33-latek podejrzewany o kradzież, miał na sumieniu o wiele więcej...

Na pewno nie można odmówić mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego kreatywności. Wpadł on bowiem na pomysł, jak ukryć nielegalne pochodzenie ciągnika rolniczego. Przemalował pojazd na kolor niebieski celem ukrycia jego oryginalnego żółtego koloru, a poza tym dokonał jeszcze kilku innych przeróbek, takich jak zamontowanie nowych błotników, reflektorów czy montaż nowej kierownicy. Jednak jego ciążka praca i wprowadzone zmiany nie zmyliły policjantów, którzy zatrzymali i zabezpieczyli ciągnik niebędący jego własnością.

W toku przeszukania posesji 33-latka zabezpieczono również dwa inne pojazdy, w których posiadanie wszedł w wyniku przestępstwa. Ich właściciel nie był jeszcze świadomy, że zostały skradzione i zaparkowane na posesji „pomysłowego” mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Wartość
fiata 125p oraz motocykla marki SHL właściciel oszacował na kwotę 42 tysięcy złotych.

Jednak na tym nie kończy się historia „zaradnego” 33-latka, ponieważ podczas sprawdzania mieszkania należącego do mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili w pokojach oraz na strychu susz roślinny spakowany w kartony, słoiki i papierowe worki. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego oświadczył mundurowym, że jest to marihuana, którą osobiście uprawiał na nieużytku opodal swoich zabudowań.

Zabezpieczony susz technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 3,6 kg tego narkotyku!

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group