Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1353
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oferowali samochody, których nie było

Czwartek, 5 kwietnia 2012, 11:05
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Świdnica: Oferowali samochody, których nie było
Fot. red
Sprzedając samochody, których nie było, oszukali ponad 50 osób z terenu całej Polski. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 42 letnią kobietę, która wspólnie z innymi osobami dokonywała oszustw za pośrednictwem portalu internetowego.

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, prowadząc czynności w sprawie oszustw zatrzymali 4 osoby. Wszyscy zatrzymani za pośrednictwem portalu internetowego sprzedawali samochody, których nie było. W ten sposób od kwietnia 2011 roku oszukali 51 osób z terenu całej Polski, a straty wyniosły blisko 120 tysięcy złotych. Wobec zatrzymanego 33 latka ze Świebodzic Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował już trzymiesięczny areszt tymczasowy. Pozostałe 3 osoby w wieku od 29 do 42 lat otrzymały dozory policyjne.

Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie dołączyli do prowadzonego przez nich postępowania 45 innych postępowań z terenu całej Polski. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zablokowali 14 kont bankowych oraz zabezpieczyli mienie na kwotę 18 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, w chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie innych poszkodowanych oraz osób mających związek ze sprawą.

Za czyn, którego dopuścili się zatrzymani może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group