Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oficjalne stanowisko Kurii Biskupiej w sprawie pochówku zmarłego księdza Zenona Kowalskiego

Niedziela, 4 marca 2012, 8:43
Aktualizacja: 8:49
Autor: Ika
Świdnica: Oficjalne stanowisko Kurii Biskupiej w sprawie pochówku zmarłego księdza Zenona Kowalskiego
Fot. red
Poprosiliśmy rzecznika Kurii księdza Łukasza Ziemskiego o zajęcie oficjalnego stanowiska w sprawie, która wyzwala wśród mieszkańców duże emocje.

Stanowisko rzecznika Świdnickiej Kurii Biskupiej

Decyzja o wyborze miejsca pochówku księdza Zenona Kowalskiego została podjęta zgodnie z wolą rodziny zmarłego, Rady Parafialnej, agend duszpasterskich działających w parafii oraz licznej grupy wiernych.
Wielowiekowa tradycja Kościoła oraz zwyczaj praktykowany na Dolnym Śląsku, dotyczące pochówku duchownych związane były z grzebaniem zmarłych w świątyniach bądź w ich okolicy. Dla podkreślenia szczególnych zasług księży wobec wspólnoty wierzących, ich groby niekiedy znajdują się w eksponowanych miejscach na terenie kościelnym. Ten motyw towarzyszył również wyborowi miejsca pochówku zmarłego księdza Zenona Kowalskiego, który szczególnie zasłużył się dla lokalnej społeczności.
Pragnę podkreślić, że decyzja dotycząca wspomnianej sprawy, wydana przez właściwy organ administracji, zostanie uszanowana i zrealizowana.

ks. Łukasz Ziemski - rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej

Ksiądz Zenon Kowalski swoją posługą udowadniał , że jest niezwykle skromnym, uczciwym człowiekiem. Zapewne nie życzyłby sobie kłótni nad swym grobem. Teraz pozostaje nam czekać na decyzję prokuratury, która bada sprawę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group