Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oficjalne stanowisko Kurii Biskupiej w sprawie pochówku zmarłego księdza Zenona Kowalskiego

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 4 marca 2012, 8:43
Aktualizacja: 8:49
Autor: Ika
Fot. red
Poprosiliśmy rzecznika Kurii księdza Łukasza Ziemskiego o zajęcie oficjalnego stanowiska w sprawie, która wyzwala wśród mieszkańców duże emocje.

Stanowisko rzecznika Świdnickiej Kurii Biskupiej

Decyzja o wyborze miejsca pochówku księdza Zenona Kowalskiego została podjęta zgodnie z wolą rodziny zmarłego, Rady Parafialnej, agend duszpasterskich działających w parafii oraz licznej grupy wiernych.
Wielowiekowa tradycja Kościoła oraz zwyczaj praktykowany na Dolnym Śląsku, dotyczące pochówku duchownych związane były z grzebaniem zmarłych w świątyniach bądź w ich okolicy. Dla podkreślenia szczególnych zasług księży wobec wspólnoty wierzących, ich groby niekiedy znajdują się w eksponowanych miejscach na terenie kościelnym. Ten motyw towarzyszył również wyborowi miejsca pochówku zmarłego księdza Zenona Kowalskiego, który szczególnie zasłużył się dla lokalnej społeczności.
Pragnę podkreślić, że decyzja dotycząca wspomnianej sprawy, wydana przez właściwy organ administracji, zostanie uszanowana i zrealizowana.

ks. Łukasz Ziemski - rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej

Ksiądz Zenon Kowalski swoją posługą udowadniał , że jest niezwykle skromnym, uczciwym człowiekiem. Zapewne nie życzyłby sobie kłótni nad swym grobem. Teraz pozostaje nam czekać na decyzję prokuratury, która bada sprawę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 4-03-2012 17:28
a,do kogo ten teren należy?jeżeli miał życzenie być pochowany w okolicy mościoła to trzeba było pochować w posadzce kościoła lub zwłoki spalić i wmurować w ścianie kościelnej
~Krzysiek 4-03-2012 19:39
Uwaga !!! Dajcie palec a zjedzą całą rękę . Miejscem spoczynku zmarłych wg. PRAWA (tradycja to nie prawo i nie upoważnia do samowoli) są TYLKO cmentarze. Chciałoby się powiedzieć więce,j lecz "ręce opadają" jak się takie oświadczenie czyta.
~belial 5-03-2012 7:33
he łaski żadnej nie robicie czarne zastępy w służbie szatana.należy jeszcze was do odpowiedzialności pociągnąć za ten cyrk.tak to juz jest czarny napier..li i nie ma kto odkręcać końkordat rządzi!
~ 5-03-2012 23:00
Teren prywatny i wara wszystkim co tam kto robi. Zacietrzewionym z osiedla nikt nie zagląda do mieszkań kupionych zresztą na bogato za 1 zł, więc niech nie wtrącają się tam, gdzie nie ich własność.
~.. 6-03-2012 6:29
Ludzie wara wam wara od tego kościoła,który za rzekome zasługi człowieka obok szamba pod płotem pochował!
~. 6-03-2012 6:31
Wielowiekowa tradycja?a gdzie przepisy sanitarne i prawo?
~basia 9-03-2012 22:00
ludzie przestańcie już wypisywać takie teksty dajcie tak dobremu księdzu już odpoczywać w spokoju

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group