Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Kraj: Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – można składać wnioski

Poniedziałek, 21 lipca 2014, 9:44
Aktualizacja: 10:46
Autor: red.
Świebodzice/Kraj: Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – można składać wnioski
Fot. UM Świebodzice
Niższe ceny za bilety do kin, teatrów, muzeów oraz na wydarzenia sportowe. Zniżki na przejazdy komunikacją publiczną, usługi i towary w wybranych sieciach handlowych, a nawet na wypoczynek w kurortach. Wreszcie – ulgi podatkowe. Te oraz wiele innych bonifikat przewidziano w Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny, o którą starać się mogą również świebodziczanie.

Karta Dużej Rodziny przysługuje członkom rodzin z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Wydawana jest bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny wielodzietnej. Rodzice uprawnieni są do korzystania z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia, bądź do ukończenia nauki, ale nie dłużej niż do osiągnięcia 25 lat. Osoby legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności nie podlegają ograniczeniom wiekowym.

Kartę Dużej Rodziny realizuje Zespół Wsparcia Rodziny, Profilaktyki Uzależnień i Interwencji Kryzysowej. Wnioski składać można w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy M. J. Piłsudskiego 8, wyłącznie w czwartki w godzinach 7:30-15:30 w pokoju nr 14. Tel. kont. 74 666 95 82. Wnioski są do pobrania w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego 8 oraz na stronie internetowej www.ops.swiebodzice.pl.

Do złożenia wniosku potrzebne są następujące dokumenty:
- osoby pełnoletnie - dokument potwierdzający tożsamość;
- dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia - akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
- dzieci w wieku powyżej 18. roku życia, uczące się - dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły o planowanym terminie nauki;
- dzieci niepełnosprawne - dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o niepełnosprawności.

Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania z ulg i zniżek m.in. w: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Kopalna Soli Bochnia, Kopalnia Soli Wieliczka, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Ośrodki hotelowe OHP, PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Wars, Alma Market.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group