Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ogólnopolska laureatka

Wtorek, 25 października 2022, 7:35
Autor: red
Strzegom: Ogólnopolska laureatka
Fot. UM Strzegom
Ewa Lipińska, uczennica Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu, zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym organizowanym przez Politechnikę Wrocławską za zdjęcie, które zatytułowała „Fadroma w otchłani”.

Jest to wysokie osiągnięcie, gdyż konkurencja była duża. Jak się okazało, organizatorzy konkursu otrzymali łącznie około 200 zdjęć z całej Polski. Uczennica przygotowała pracę konkursową pod kierunkiem nauczyciela - Renaty Dziurli.

Sama Ewa wspomina ten uroczysty dzień odebrania nagrody następująco:

„11 października 2022 r. - ta data długo pozostanie mi w pamięci. Właśnie w tym dniu zostałam zaproszona na uroczysty odbiór nagrody konkursowej na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Krótko mówiąc, zwyciężyłam w Konkursie Fotograficznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Górnictwo i geologia w obiektywie’’. Konkurs odbył się w marcu 2022 r., a jego wyniki ogłoszono 12 maja. Byłam z siebie bardzo dumna, ponieważ nigdy wcześniej nie zaszłam tak wysoko. Wyjazd był ekscytujący, poznałam wiele znakomitych osób, m.in. Radosława Zimroza - dziekana wydziału, Sławomira Wochnę - dyrektora kopalni w Bogatyni oraz Danutę Szyszkę - pracownika wydziału. Gdy zaproszono mnie na scenę, byłam zestresowana, a zarazem uradowana. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć orkiestry górniczej i małego poczęstunku. Doświadczenia z wyjazdu nasunęły mi pragnienie podjęcia studiów na tym wydziale i uczelni”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group