Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ogólnopolski Głos Profilaktyki – 2014

Piątek, 6 czerwca 2014, 7:08
Autor: red.
Świdnica: Ogólnopolski Głos Profilaktyki – 2014
Fot. KPP Świdnica
Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpocznie się 14 czerwca 2014 roku „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, którego inicjatorem jest Komenda Główna Policji.

Na obiektach świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej o godz. 15.00 rozpocznie się happening prowadzony przez świdnickich policjantów zajmujących się na co dzień profilaktyką i prewencją kryminalną. Współorganizatorami tego happeningu są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy. Podczas trwania imprezy na głównej estradzie zaplanowane są m. in.:
• prelekcje policjantów dot. mody na życie bez uzależnień – nadkom. Robert Topolski – specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji świdnickiej Policji,
• konkursy /dla dzieci i młodzieży/ wiedzy o zapobieganiu uzależnieniom (atrakcyjne nagrody ufundowane przez MOPS w Świdnicy)
• prezentacje najnowszego sprzętu świdnickiej Policji (motocykle „Honda”, radiowozy WRD – m. in. oznakowany „Alfa Romeo” z wideo rejestratorem, „narkotesty”, testery do wykrywania narkotyków w organizmie)
• odczytanie odezwy społeczności „PaT” /”Profilaktyka a Ty”/
• o godz. 16.00 – wykonanie gestu „ZRYW WOLNYCH SERC”

Zaproszenie do udziału w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki” kierowane jest do rodzin, dzieci, młodzieży, wychowawców i nauczycieli, włodarzy i obywateli miast, miasteczek i wsi, zatem do każdego we wspólnej sprawie promowania MODY NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie bezpieczne, którego wartością jest wolność.

Symbolem tej wolności jest GEST wybicia w rytm serca wykonany przez 60 sekund jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji, w całym kraju – 14 czerwca 2014 roku o godz. 16.00.

Świdnicka Policja inspiruje i zachęca do udziału w tegorocznym Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group