Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Ogólnopolski sukces gimnazjalistów z Witoszowa

Sobota, 15 grudnia 2012, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: red.
Witoszów Dolny: Ogólnopolski sukces gimnazjalistów z Witoszowa
Fot. użyczone
Uczniowie Gimnazjum w Witoszowie Dolnym zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Bądźmy aktywni razem” zorganizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Bądźmy aktywni RAZEM! - to konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, związany z tematem przewodnim Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012. Jego głównym założeniem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na wkład, jaki do społeczeństwa wnoszą seniorzy.

- Bez względu na wiek, osoby starsze mogą odgrywać ważną rolę w społeczeństwie i cieszyć się życiem. Trzeba jednak wskazywać, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. W gminie Świdnica działają 2 Kluby Seniora i wiele organizacji, w których seniorzy biorą czynny udział. Jednym z ostatnich projektów w jakich właśnie seniorzy mogli wziąć udział to „Internet dla Starszaka” i „Uczę się Ciebie Polsko” - mówi wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

Europejski Rok 2012 to znakomita okazja do wzmacniania solidarności międzypokoleniowej, do pokazania, jak ogromne znaczenie społeczne mają wiedza i doświadczenie przekazywane dzieciom i młodzieży przez seniorów. To także główny cel konkursu organizowanego przez Przedstawicielstwo KE w Polsce. Chcemy zwrócić uwagę uczniów na wkład, jaki do społeczeństwa wnoszą osoby starsze. Co mogą przekazać starsi młodym, ale także młodzi starszym?

Konkurs miał zachęcić młodzież do podejmowania konkretnych działań z myślą o aktywności osób starszych i budowaniu solidarności międzypokoleniowej. Jak namówić seniorów do włączenia się w życie swojego osiedla, miasteczka, gminy? Jak zainteresować ich tym, w co angażują się dziś młodzi ludzie?

Spośród 119 zgłoszeń nadesłanych na konkurs "BĄDŹMY aktywni RAZEM!", jury wyłoniło 10 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej.

W kategorii szkoły gimnazjalne wśród 10 najlepszych znaleźli się:
1. Zespół "Tańczący Mokrzeszów" z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
2. "Active Team" z Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rybniku
3. Sylwia z Gimnazjum nr 19 w Lublinie
4. "Europejki" z Zespołu Szkół w Wicku
5. "As" z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej
6. "Jerzykowo" z Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie
7. "Europejczyk" z Zespołu Szkół Gimnazjum im. kard. Karola Wojtyły w Chynowej
8. Gimnazjum Nr 1 w Jaworze
9. Praca indywidualna z Zespołu Szkół w Niechlowie
10. Małgosia z Gimnazjum nr 19 w Lublinie
W każdej kategorii wiekowej jury wybrało sześciu finalistów, a następnie z tego grona wyłoni po trzech laureatów konkursu.

W kategorii szkoły gimnazjalne finalistami zostali:
1. Zespół "Tańczący Mokrzeszów" z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
2. "Active Team" z Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego w Rybniku
3. Sylwia z Gimnazjum nr 19 w Lublinie
4. "As" z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej
5. Gimnazjum Nr 1 w Jaworze
6. Małgosia z Gimnazjum nr 19 w Lublinie

- Zespół w składzie: Karolina Szczęsna, Patrycja Moś, Kamil Kondziarz z klasy IIB wraz z opiekunem p. Ewą Ślusarczyk – nauczycielem fizyki i jednocześnie członkiem zespołu, stworzył prezentację konkursową pod tytułem „Tańczący Mokrzeszów”, w której przedstawił działający od pięciu lat Ludowo – Estradowy Zespół Mokrzeszów oraz łączące ich więzi i zainteresowania. 6 grudnia br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie, na którą zostaliśmy zaproszeni. Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe w postaci aparatów fotograficznych – mówi Piotr Dubiel, dyrektor Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group