Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ogromne dotacje dla gminy Strzegom

Czwartek, 4 maja 2017, 13:35
Autor: red
Strzegom: Ogromne dotacje dla gminy Strzegom
Fot. UM Strzegom
Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej – Roman Szełemej gościł w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Strzegomiu, by oficjalnie poinformować o wielomilionowych dotacjach, które pozyskała gmina Strzegom ze środków unijnych powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014–2020.

Nasza gmina pozyskała dofinansowanie na: "Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu" i "Termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom".

Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej chwalił strzegomskie projekty, szczególnie ten dot. budowy przedszkola.
- Dofinansowanie budowy przedszkola w wys. ponad 10 mln zł jest jednym z największych dofinansowań wśród 22 gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej. Był to bardzo dobrze oceniony projekt - jedyny, który dostał dofinansowanie. W ogóle projekty ze Strzegomia są bardzo dobrze przygotowywane i mówią to anonimowi eksperci, którzy je sprawdzają - zaznaczył w swoim przemówieniu Roman Szełemej.

W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe Strzegomia, radni z Komisji Oświaty i Wychowania, pracownicy Urzędu Miejskiego, dyrektorzy szkół, w których będzie przeprowadzona termomodernizacja oraz dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 4 i przedstawiciel Rady Rodziców.

Dodajmy, że dzieci z przedszkola nr 4 w podziękowaniu za wspaniały prezent zaśpiewały prezydentowi Romanowi Szełemejowi wesołą i optymistyczną piosenkę. W nagrodę otrzymały słodycze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group