Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: „Ojczyzna Polszczyzna” – sukces Marty Nowickiej

Czwartek, 20 marca 2014, 8:19
Autor: red.
Witoszów Dolny: „Ojczyzna Polszczyzna” – sukces Marty Nowickiej
Fot. użyczone
„Słowo jest oknem otwartym na rzeczywistość" . Pod takim hasłem odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”. Spośród 45 uczniów z całej Polski i Litwy jedną z finalistek konkursu została Marta Nowicka – uczennica kl. III c z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się pisaniem testu ze znajomości j. polskiego. Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnością interpretacji tekstów poetyckich i tworzeniem własnej pisemnej wypowiedzi na temat „Pisanie jest zemstą ręki śmiertelnej” W. Szymborska. Po 90 min. teście był czas na zwiedzanie Wrocławia, a o godz. 16.00 w kinie „Nowe Horyzonty” odbyła się debata językoznawców „Język w szkole i język w mediach”, w której wystąpili: prof. Katarzyna Kłosińska, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek.

W drugim dniu konkursu, 15 marca, uczestnicy losowali przygotowane tematy i po 45 min. przygotowań, prezentowali swoją wypowiedź przed jury, któremu przewodniczył profesor J. Miodek. - Konkurencja była olbrzymia, ale towarzyszyła jej bardzo miła i przyjazna atmosfera. Sam fakt, że jury konkursu przewodniczyły tak znakomite osobistości języka polskiego dodawał nam jeszcze większej motywacji – mówi Marta Nowicka.

- Nasza uczennica Marta Nowicka otrzymała wyróżnienie i została Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”. To ogromny sukces dla naszej szkoły. Marcie i jej opiekunowi p. Dorocie Grzeszczuk serdecznie gratulujemy – mówi dyr. gimnazjum w Witoszowie Dolnym Piotr Dubiel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group