Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Okiem młodych twórców

Sobota, 12 marca 2011, 18:29
Aktualizacja: Niedziela, 13 marca 2011, 7:40
Autor: GrA
Świdnica: Okiem młodych twórców
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W świdnickim teatrze miejskim nastała nowa era. Zamiast teatralnych przedstawień wyświetlane są filmy. Świdnica chce promować młodych, zdolnych twórców.

W piątkowy wieczór w świdnickim teatrze w ramach przygotowań do świdnickiego festiwalu „Okiem Młodych” obejrzeć można było dwa filmy łódzkiego młodego reżysera Pawła Jóźwiaka-Rodana, fabularny „Mama, tata, Bóg i Szatan” oraz dokument „Osiem9”.

– Pierwszy z nich to bardzo szczery i osobisty film. Powstawał w sumie 3 lata. Drugi jest filmem fabularnym – mówił na chwilę przed seansem w piątek, 11 marca, reżyser Paweł Jóźwiak-Rodan.

Reżyser w Świdnicy gościł już trzeci raz. Jak się okazuje w naszym mieście ma także swoje korzenie.

– Moja mama urodziła się w Świdnicy. Potem wyjechała na studia do Łodzi. Tam też urodziłem się ja – mówił Paweł. Reżyser ma także plany związane z naszym miastem. – Jestem tu już kolejny raz. Mam nadzieję, że nie ostatni. Zdradzę tylko, że planujemy zorganizować tu warsztaty. Ale to plany na razie – dodaje Paweł Jóźwiak-Rodan.

Spotkanie z Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem oraz projekcje jego filmów odbyły się w ramach rozpoczynającego się właśnie cyklu spotkań pod nazwą „Spotkania z Młodym Kinem”. – Chcemy przyzwyczaić ludzi do odbioru filmów fabularnych – mówi Bożena Kuźma ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. – To taki przedsmak tego, co będzie się działo w październiku w Świdnicy w ramach festiwalu „Okiem Młodych”. W sumie przed październikowym festiwalem planowane są jeszcze dwa spotkania w ramach „Spotkań z Młodym Kinem w Świdnicy”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group