Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Okradał altanki działkowe i pomieszczenia gospodarcze

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 17:11
Autor: red
Świebodzice: Okradał altanki działkowe i pomieszczenia gospodarcze
Fot. KPP Świdnica
Łączne straty w kwocie prawie 4 tys. złotych powstały w wyniku szeregu kradzieży i włamań do których dochodziło w marcu br., w Świebodzicach, głównie na terenie ogródków działkowych. Z altanek i pomieszczeń gospodarczych ginęły przede wszystkim elektronarzędzia.

W marcu do Komisariatu Policji w Świebodzicach pięciokrotnie zgłaszały się osoby, informując o dokonanych włamaniach bądź kradzieżach na ich szkodę, gdzie sprawca w porze nocnej dostawał się do wnętrza altanek ogrodowych, bądź pomieszczeń gospodarczych. Przedmiotem zainteresowania złodzieja były głównie elektronarzędzia, takie jak kosiarki, podkaszarki, szlifierki, wiertarki, czy piła łańcuchowa. Amator cudzej własności nie pogardził również rowerem, leżakami, a nawet sześćdziesięcioma metrami kwadratowymi ogrodzenia. Łączne straty, jakie powstały w wyniku tych zdarzeń, to prawie 4 tys. złotych.

Pracujący nad tymi sprawami świebodziccy funkcjonariusze, po przeanalizowaniu materiału dowodowego doszli do wniosku, iż sprawcą wszystkich opisanych czynów jest najprawdopodobniej ta sama osoba.

W ostatni piątek zatrzymali podejrzewanego, którym okazał się 50-letni mieszkaniec Świebodzic. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia wymienionych przestępstw. Niebawem jego sprawą zajmie się sąd. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie policjanci pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia, ustalają także, czy 50-latek nie ma na koncie innych przestępstw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group